Púť do Konštantínopolu (Istanbul)
hotel | ****

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.
koala gurmán

popis zájazdu


Program:

1.deň: odlet z Viedne (resp. z Košíc) do Istanbulu (najväčšie turecké mesto spájajúce Európu a Áziu). Transfer z letiska do hotela, večera, večerná pešia vychádzka k ruinám fóra cisára Konštantína. Podľa legendy sú v Konštantínovom stĺpe zamurované zvyšky chlebov ktorými Ježiš nasýtil zástupy v Tabghe. Pešo návrat do hotela a nocľah.
2.deň: raňajky, prehliadka najvýznamnejších pamiatok Istanbulu s miestnym sprievodcom (Modrá mešita so 6 minaretmi, Hippodrom a Egyptský obelisk). Očarí Vás návšteva byzantského chrámu Aghia Sophia (Chrám Svätej Múdrosti) vysväteného v roku 537. Deň zakončíte plavbou loďou (MHD) z Európy do Ázie cez úžinu Bospor a z vrchu Camlica sa budete kochať úžasným výhľadom na mesto. Návrat do hotela cez Bosphorus Bridge, večera a nocľah.
3.deň: raňajky, prehliadku mesta s miestnym sprievodcom začnete v palácovom sultánskom komplexe Topkapi. Navštívite najautentickejši byzantský chrám v Istanbule Aghia Eirene. Uvidíte najposvätnejšiu časť komplexu kde sa nachádza relikviár s časťou ruky sv. Jána Krstiteľa, Mojžišova palica a meč kráľa Dávida. Návšteva Yerabatanskej cisterny., zastávka pri akvadukte rímskeho cisára Valensa. Návštívite múzeum v bývalom kláštore Chora a byzantský kláštor Pammakaristos, ktoré ukrývajú najkrajšie byzantské mozaiky na svete. V podvečer návrat do hotela, večera.
4.deň: raňajky, transfer do štvrte Galata a Beyoglu, návšteva katolíckeho kostola sv. Antona Paduánskeho a zastávka pri Zlatom rohu, kde je sídlo konštantínopolského patriarchu. Nakoniec návšteva Veľkého bazára, s množstvom ochodíkov. Popoludní transfer na letisko a odlet do Viedne (resp. Košíc).

Ubytovanie:

3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre Istanbulu.

Stravovanie:

3 x polpenzia (raňajky, večere).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň – Istanbul a späť, alebo Košice – Istanbul a späť.

Ostatné:

autokarová doprava po Istanbule podľa programu, prehliadky s miestnym tureckým sprievodcom, služby slovenského sprievodcu/doprovod kňaza, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 165 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 90 €, Balíček vstupov 50 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

****

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour