Uzbekistan De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do Taškentu, ktorý píše svoju históriu už takmer 2000 rokov.
2. deň: prílet v nočných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie, oddych a neskoré raňajky. Prehliadka Taškentu - snúbi sa tu čaro orientu so súčasnosťou - komplex na námestí Khast Imam s madrasou Barak Khan s múzeom islamskej literatúry a najstarším Koránom na svete, Piatková mešita Tellya Sheikh a madrasa Muyi Mubarak (kde je podľa legendy uložená časť vlasov proroka Mohameda), mauzóleum Kaffal Shashi (jeden z prvých imámov a učiteľ islamu), bazár Chorsu. Presun metrom do novej časti mesta, kde uvidíte novú mešitu Minor z r. 2014 (kapacitou 2400 osôb najväčšia v Strednej Ázii). Prejdete sa po Námestí nezávislosti a Amir Timur, uvidíte pamätník zemetrasenia z roku 1967. Večera v reštaurácii, návrat do hotela, nocľah.
3. deň: raňajky, transfer z hotela na letisko, odlet do mesta Urgench. Cesta do Khivy, v minulosti rozdelenej do 3 častí: citadela Kunya Ark, predmestie Dishan Kala a vnútorné mesto Ichan Kala. Pešia prehliadka komplexu pamiatok, mešít, minaretov, madras a palácov. Ichan Kala je múzeum pod otvoreným nebom, kde aj dnes žije 300 rodín. Je tu viac než 60 monumentov - najznámejšie sú madrasa Kelte Minar a Muhammad Amin Khan, mešita Juma (s unikátnou akustikou s 212 stĺpmi), palác Tash Khauli (bývalý hárem), mešita a minaret Islam Khodja, mauzóleum Pakhlavan Makhmud. Návrat do hotela, večera, nocľah.
4. deň: raňajky, cesta autobusom po trase Veľkej hodvábnej cesty, ktorá spájala Khivu a Bucharu cez púšť Kyzyl Kum. Zastávka na brehu rieky Amu Darya, ktorá oddeľuje Kyzyl Kum od púšte Kara Kum na území Turkmenistanu. Obed vo forme pikniku. Príchod do Buchary, ubytovanie, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, prehliadka Buchary - plnej historických skvostov. Najpôvabnejším je komplex Poi Kalyan s mešitou Kalyan, unikátny rezervoár vody Lyabi Khauz, madrasa Kukeldash, mauzóleum Ismaila Samaního, starý bazár Tok-i-Zargaron, madrasa Chor Minor so 4 minaretmi a pevnosť Ark. Večera v tradičnej miestnej rodine. Návrat do hotela, nocľah.
6. deň: raňajky, cesta autobusom do mesta Shakhrisabz - rodisko dobyvateľa Timura - palác Ak Saray, Dorut Tillavat komplex a mešita Kok Gumbaz. Ďalej cesta do Samarkandu. Večera v reštaurácii, ubytovanie, nocľah.
7. deň: raňajky, prehliadka Samarkandu - „raja Orientu“. Prechádzka po námestí Registan - je vraj najkrajším námestím sveta s 3 madrasami: Sher Dor s majolikou a citátmi z Koránu, Tillya Kari so zlatom dekorovanou fasádou a observatórium Timurovho astronóma Ulugh Beka. Uvidíte mauzóleum Timurovych synov a vnukov – Gur Emir a mešitu Bibi Khanuma, nekropolis kráľov a vládcov Shakhi Zinda s pomyselným hrobom Kusam ibn Abbása (bratranca proroka Mohameda). Je málo miest na svete, kde sa spolu modlia židia, moslimovia a kresťania a jedným z nich je hrob starozákonného proroka Daniela v Samarkande. Večera v reštaurácii, návrat do hotela, nocľah.
8. deň: skoré ľahké raňajky, transfer na letisko a odlet do Viedne (s prestupom).

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:

7 x polpenzia (7 x raňajky, 6 x večere a 1 x obed formou pikniku).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Taškent, Taškent - Urgench a Samarkand - Viedeň.

Ostatné:

doprava autokarom podľa programu, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os, vstupné víza do Uzbekistanu 90 €/os., obslužné 40 €/os. (platí sa v Uzbekistane).

Priplatky:

za 1/1 izbu 150 €, transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour