Skvosty Pobaltia De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do Tallinnu, pešia prehliadka starého mesta (UNESCO): stredoveké mestské opevnenie, opera, hradný vrch Toompea (Dóm, estónsky parlament, Chrám sv. Alexandra Nevského, Dánske kráľovské záhrady). Obdivovať budeme Kostol sv. Mikuláša, pôvodné domy rôznych cechov, veže a krásne Radničné námestie. Transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.
2. deň: raňajky, navštívime parkový komplex Kadriorg s barokovým palácom postaveným cárom Petrom Veľkým (v r. 1718). Čaká nás 2. najväčšieho mesto Estónska – Tartu, známe univerzitou založenou v r. 1632 švédskym kráľom Gustávom II. Sprievodca nám ukáže staré mesto s radnicou, ruiny dómu na vrchu Toomemägi, Kostol sv. Jána, Diabolský a Anjelský most a univerzitu. Ubytovanie, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, cesta povedie cez národný park Gauja. Údolie rovnomennej rieky hralo v stredoveku významnú úlohu ako križovatka križiackych ciest a je miestom s najväčšou koncentráciou hradov vo východnej Európe. Navštívime jeden z najkrajších - Turaida, ktorý začali stavať v roku 1214 na príkaz rižského biskupa. Pozrieme si ruiny hradu Sigulda (hrad Livónskeho rádu Rytierov meča) z roku 1207. Večer príchod do Rigy, ubytovanie v hoteli, večera, nocľah.
4. deň: raňajky, prehliadka Rigy a jej okolia - prechádzka historickým centrom mesta (UNESCO): svetoznámy Rižský dóm s jedným z najcennejších organov sveta. Panorámu Rigy budeme obdivovať z vyhliadkovej platformy Kostola sv. Petra. Uvidíme Prašnú bránu, opevnenie, Švédsku bránu, Radničné námestie, rižský hrad, parlament, fantastickú budovu rižskej Opery. Popoludní navštívime etnografické múzeum pri jazere Jugla (z r. 1924, najstaršie a najväčšie múzeum tohto druhu v Európe) s ukážkami historických stavieb, ľudového umenia, remesiel a vidieckeho života v regiónoch Lotyšska od 16.st. Návrat do Rigy, večera, nocľah.
5. deň: raňajky, pozrieme si najznámejšie lotyšské kúpeľné mesto Jurmala pri Baltickom mori (33 km piesočnatých pláží bolo miestom dovolenky Chruščova a Brežneva). Presunieme sa do Litvy, kde navštívime barokovo – rokokový palác a park Rundale (z dielne architekta Rastrelliho – tvorcu Zimného paláca v Petrohrade). Budeme pokračovať k známej Hore krížov, kde zhromaždili pútnici viac než 100000 krížov. Po príchode do prístavného mesta Klaipeda nasleduje ubytovanie, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, výlet na polostrov Kuršská kosa (UNESCO). Preplavíme sa trajektom a budeme obdivovať divokú prírodu, piesočné duny (výška 4 - 70 m) porastené lesmi i nádherné pláže, kde sa pokúsime nájsť jantár. Vrátime sa do Klaipedy a prejdeme autobusom do hlavného mesta Vilnius. Ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, pešia prehliadka centra starého mesta Vilnius (UNESCO) - Katedrála a priľahlé námestie s prezidentským palácom, radnica, univerzita, veža a hrad Gediminas, Kostol sv. Kazimíra. Navštívime 30 km vzdialený národný historický park Trakai na myse medzi 3 jazerami. Vládne mu hrad spätý so stredovekým hrdinom Gediminasom. Po prehliadke cesta do lotyšskej metropoly Riga. Ubytovanie, večera, nocľah.
8. deň: raňajky, dopoludnia voľno, alebo možnosť návštevy famóznej štvrte Art Nouveau ako najkrajšej ukážky tejto architektúry na svete. Popoludní transfer na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:

7 x polpenzia (raňajky a večere).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Tallinn a Riga - Viedeň.

Ostatné:

transfery autobusom podľa programu, program podľa popisu bez vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os., City tax 2 €/os./noc.

Priplatky:

za 1/1 izbu 230 €, Balíček vstupov 80 €/ os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour