Sedem divov Islandu - poznávací zájazd
penzión |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: vo večerných hodinách odlet z Prahy (odlet z Košíc možný za príplatok). Prílet do Keflaviku v nočných hodinách. Transfer na ubytovanie a nocľah.
2.deň: raňajky, čaká nás vrchol islandského putovania - tzv. „zlatý trojuholník“. Navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt, ďalej oblasť Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur (každých 5 minút vyvrhuje horúcu vodu do výšky 20 m). Uvidíme impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch až do hĺbky 32 m. Popoludní sa zastavíme v národnom parku Þingvellir (UNESCO), kde sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a v 10. stor. tu bol založený najstarší parlament sveta Alþing. Popri geotermálnej elektrárni Nesjavellir sa vrátime na ubytovanie, nocľah.
3.deň: po raňajkách absolvujeme celodenný výlet loďou na vulkanické Vestmannské ostrovy (ležia 12 km od Islandu a sú centrom rybolovu). Môžeme tu vystúpiť na aktívnu sopku Eldfell (naposledy explodovala v roku 1973). Ostrov Heymaey je tiež známy početnými kolóniami vtákov. Návrat na ubytovanie, nocľah.
4.deň: raňajky, následne sa vydáme do atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar - rozprávkovo farebná oblasť uprostred divokých hôr je kvôli sviežej farebnosti prezývaná „dúhové hory“. Zo strediska v srdci oblasti na okraji lávového poľa sa ponúka pestrá paleta peších výletov rôznej náročnosti. Miestnym unikátom je možnosť kúpeľa a dobitie energie v prírodnej lagúne s termálnou vodou na sútoku horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti ciest alebo zlého počasia navštívime namiesto Landmannalaugaru podobne farebnú geotermálnu oblasť pri Hveragerði vrátane možnosti kúpania v teplej riečke. Návrat na ubytovanie, nocľah.
5.deň: raňajky, cestou po južnom pobreží uvidíme zasnežený vrchol sopky Hekla, a pri vychádzke pozdĺž kaskády vodopádov prídeme až ku 60-metrovému vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey uvidíme skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpime na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Cestou späť sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull a pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme k vodopádu Seljalandsfoss. V tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss. Návrat na ubytovanie a nocľah.
6.deň: raňajky, dopoludnia sa môžete zúčastniť plavby za pozorovaním veľrýb, navštíviť expozície vulkanológie, architektonický skvost Islandu – kultúrny dom Harþa. Popoludní krátka prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik, kde uvidíme radnicu „pri rybníku“, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Večer kúpanie v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup je nutné objednať pri prihlásení na zájazd), pre ostatných doporučí sprievodca iný program podľa počtu záujemcov. Transfer na letisko, okolo polnoci plánovaný odlet do Prahy, za príplatok do Košíc.
7.deň: v ranných hodinách prílet do Prahy, resp. do Košíc.

Ubytovanie:

5 x v izbách s vlastným príslušenstvom v chatkách, alebo v turistickom hoteli (za príplatok vrátane večerí).

Stravovanie:

5 x raňajky, pri ubytovaní v chatkách možnosť doobjednať 4 večere (za príplatok).

Doprava:

Letecká doprava: Praha - Keflavik a späť, (odlet z Košíc za príplatok).

Ostatné:

doprava autobusom alebo mikrobusom na Islande podľa programu a veľkosti skupiny, trajekt na Vestmannské ostrovy a späť, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

vstupné cca 12000 ISK/os. (asi 100 €) vrátane „veľrybieho safari“, Modrá lagúna 79 €/os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), Modrá lagúna pre deti do 13 rokov (vrátane uteráku) zdarma, 4 x večera o dvoch chodoch 150 €/os (min. 10 osôb), ubytovanie v turistickom hoteli vrátane 4 večerí 440 €/os., príplatok za 1/1 izbu 100 €. Letecký prípoj z Košíc je na vyžiadanie.

Strana v katalógu:

327

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour