Sedem divov Islandu - poznávací zájazd
penzión |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: vo večerných hodinách odlet z Prahy (odlet z Košíc možný za príplatok v termínoch okrem 25.8., v termíne 17.9. odlet z Viedne za príplatok). Prílet do Keflaviku v nočných hodinách. Transfer na ubytovanie a nocľah.
2.deň: raňajky, dnes nás čaká vrchol islandského putovania - tzv. „zlatý trojuholník“. Navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt, ďalej oblasť Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur ( ktorý vyvrhuje každých 5 minút horúcu vodu do výšky 20 m). Uvidíme impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch až do hĺbky 32 m a zastavíme sa v národnom parku Þingvellir (UNESCO), kde sa rozostupuje európska a americká litosférická doska. V 10. stor. tu založili najstarší parlament sveta Alþing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir návrat na ubytovanie.
3.deň: raňajky, výlet na vulkanické Vestmannské ostrovy (ležia 12 km od Islandu a sú centrom rybolovu a hniezdiskom vtákov) Tu môžeme vystúpiť na aktívnu sopku Eldfell (naposledy explodovala v roku 1973). Návrat na ubytovanie, nocľah. Zájazdy od 25.8., 10.9. a 17.9. nemajú tento deň v programe, sú o 1 deň kratšie.
4.deň: raňajky, vydáte sa do atraktívnej geotermálnej oblasti Landmannalaugar - rozprávkovo farebná oblasť uprostred divokých hôr je kvôli sviežej farebnosti prezývaná „dúhové hory“. Zo strediska v srdci oblasti na okraji lávového poľa sa ponúka pestrá paleta peších výletov rôznej náročnosti. Unikátom je možnosť kúpeľa a dobitie energie v prírodnej lagúne s termálnou vodou na sútoku horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti ciest alebo zlého počasia navštívime namiesto Landmannalaugaru podobne farebnú geotermálnu oblasť pri Hveragerði vrátane možnosti kúpania v teplej riečke. Návrat na ubytovanie, nocľah.
5.deň: raňajky, cestou po južnom pobreží uvidíte zasnežený vrchol sopky Hekla, a pri vychádzke pozdĺž kaskády vodopádov až ku 60-metrovému vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Dyrhólaey uvidíte skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpite na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Cestou späť sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull a pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdete k vodopádu Seljalandsfoss. V tiesňave uvidíte vodopád Gljúfrafoss.
6.deň: raňajky, dopoludnia sa môžete zúčastniť plavby za pozorovaním veľrýb, navštíviť expozície vulkanológie, architektonický skvost Islandu – kultúrny dom Harþa. Popoludní krátka prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik, kde uvidíte radnicu „pri rybníku“, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Večer kúpanie v termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup nutné objednať pri prihlásení na zájazd), pres ostatných doporučí sprievodca iný program podľa počtu záujemcov. Transfer na letisko, okolo polnoci plánovaný odlet do Prahy, za príplatok do Košíc, alebo v termíne * do Viedne.
7.deň: v ranných hodinách prílet podľa termínov do Prahy, do Košíc, alebo v termíne * do Viedne.

Ubytovanie:

5 x (4 x v termínoch 25.8., 10.9. a 17.9.) v izbách s vlastným príslušenstvom v chatkách, v penzióne alebo v hoteli (podľa termínu).

Stravovanie:

5 x raňajky (4 x v termínoch 25.8.a 10.9. a 17.9.), večere o dvoch chodoch: 4 x v termínoch od 20.6. a 20.7. a 3 x v termínoch od 10.9.a 17.9.

Doprava:

Letecká doprava: Praha - Keflavik a späť, (odlet z Košíc za príplatok, v termíne 17.9. odlet z Viedne za príplatok).

Ostatné:

doprava autobusom alebo mikrobusom na Islande podľa programu, trajekt na Vestmannské ostrovy a späť (okrem termínov 25.8., 10.9. a 17.9.), služby sprievodcu CK (slovensky/česky), DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

vstupné cca 12000 ISK/os. (asi 100 €) vrátane „veľrybieho safari“, Modrá lagúna 75 €/os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), 4 x večera o 2 chodoch 150 €/os (v termíne 25.8.: 3 x večera 115 €/os). V termíne 17.9. transfer z Bratislavy do Viedne a späť 20€/os.

Strana v katalógu:

327

Top First minute
Top First minute 5%

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2020), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour