Rím KLASIK - poznávací zájazd
hotel | **

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: odlet z Viedne do Ríma, transfer autobusom z letiska do hotela (odloženie batožiny), prehliadka pamätihodností v centre mesta: Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi vedúcimi k jedinečnému neskororenesančnému kostolu Trinitá dei Monti, malebná a najznámejšia rímska fontána - Fontana di Trevi a populárne námestia Piazza di Colonna a Piazza do Popolo. Večer návrat do hotela, nocľah.
2.deň: raňajky, dopoludnia prehliadka nádhernej Baziliky svätého Petra vo Vatikáne s hrobkami mnohých pápežov (napr. i Jána Pavla II.), popoludní možnosť návštevy Vatikánskych múzeí a prípadne aj svetoznámej Sixtínskej kaplnky so skvostnými freskami od Michelangela (najznámejšie sú „Posledný súd“ a „Stvorenie Adama“). Kaplnka (rozmermi pripomína Šalamúnov chrám v Jeruzaleme) je miestom voľby nového pápeža počas konkláve. Prejdeme sa pri nádherných rímskych fontánach a večer sa vrátime do hotela.
3.deň: raňajky, pokračovanie v prehliadke pamiatok v centre Ríma: Anjelský hrad (postavený ako mauzóleum, bývalá väznica a kasárne) a most s nádhernými sochami anjelov od uznávaného sochára Berniniho, Justičný palác, Piazza Navona, Pantheon, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II. Popoludní sa ponoríte do krás antického Ríma a prezriete si Koloseum a Forum Romanum s Kapitolom. Deň zavŕšite návštevou Baziliky sv. Petra v okovách a Santa Maria Maggiore, návrat do hotela a nocľah.
4.deň: raňajky, v závislosti od letových časov, dopoludnia dokončenie prehliadky centra, alebo individuálne voľno. Transfer autobusom na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:

3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 2*/3* hoteli v širšom centre Ríma.

Stravovanie:

3 x kontinentálne raňajky.

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň – Rím a späť.

Ostatné:

transfer autobusom v Ríme z letiska do hotela a späť, služby slovenského sprievodcu CK počas celého zájazdu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os., City tax v Ríme 4-7 € /os./noc (výška závisí od hotela, platí sa priamo v hoteli).

Priplatky:

za jednolôžkovú izbu 105 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.

Poznámka:

Prehliadky v rámci programu sú peši alebo MHD v Ríme za poplatok.

Oficiálna kategória:

**/***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour