Portugalsko De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do Lisabonu (s prestupom), prehliadka hlavného mesta začne v Zona de Belém, uvidíte Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO -19. stor.), kde sú pochovaní králi, princovia, spisovatelia a aj známy moreplavec Vasco da Gama. Navštívime vežu Torre de Belém (UNESCO) - súčasť obranného opevnenia mesta Lisabon. Novším monumentom je Padrão dos Descobrimentos, venovaný portugalským objaviteľom na čele s Henrichom Moreplavcom. Nevynecháte ani lietadlo, ktoré prvýkrát preletelo Atlantický oceán z Lisabonu do Rio de Janeiro. Následne sa necháte unášať krásou vnútornej výzdoby Kostola Sv. Hieronyma. Transfer do hotela, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, presun do mestečka Sintra (UNESCO) s jeho prekrásnym palácom Palácio da Pena (UNESCO) - v súčasnosti využívaný vládou na oficiálne štátne záležitosti. Pokračovať budete do stredovekého mestečka Óbidos známeho vďaka opevnenému hradu a tradičnému višňovému likéru Ginjinha. V prímorskom Nazaré nás očarí nádherný výhľad z útesov na Atlantik. Prehliadka gotického kláštora Batalha (UNESCO) zo 14. st. a následne transfer do pútnického mesta Fatima, známeho zjavením Panny Márie. Individuálne voľno, možnosť účasti na večernom náboženskom programe. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, na úvod prehliadka areálu Sanktuária vo Fatime a oboch bazilík, presun do mesta Coimbra, kde sa spája študentský život so starovekou dobou. Navštívime svetoznámu Univerzitu Coimbra – a v prípade možnosti aj knižnicu Biblioteca Joanina, kde je 250.000 vzácnych exemplárov. Mesto robia zaujímavým i dve katedrály - Sé Velha (12.stor.) a Sé Nova. Deň ukončíme v meste Aveiro (Portugalské Benátky) plavbou po kanáloch a ochutnávkou tradičného pečiva Ovos Moles. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, celodenný výlet na sever do kolísky štátnosti - mesta Guimarães (tu bola podpísaná nezávislosť Portugalska), pozrieme si historické centrum (UNESCO) a krásny hrad v Guimarães. Presun do majestátneho mesta Braga s nádhernou Katedrálou a Chrámom Bom Jesus do Monte. Ubytovanie v hoteli v okolí Porta, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, deň je venovaný druhému najväčšiemu portugalskému mestu - Porto. Počas panoramatickej prehliadky centra mesta (UNESCO) uvidíte mestskú radnicu, železničnú stanicu São Bento (známa modrými kachličkami s historickými udalosťami mesta). Katedrála Sé do Porto (12.stor.), nádherná zvonica Torre dos Clérigos, barokový Kostol Sv. Františka - jeho celé vnútro je zdobené pravým zlatom. Zážitkom bude plavba loďou medzi 6 mostami po rieke Douro, ktorú zavŕšite návštevou portskej pivnice. Tu sa dozviete o histórii a výrobe vína a na záver bude pripravená ochutnávka dvoch druhov portského vína. Návrat do hotela, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, v závislosti od letových časov individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet z Porta.

Ubytovanie:

5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli.

Stravovanie:

5 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Lisabon a Porto - Viedeň.

Ostatné:

doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, plavba po rieke Douro, vstup do portskej pivnice s ochutnávkou dvoch druhov vína, ochutnávky Ginjinha a Ovos Moles, vstup do univerzity v Coimbre (vstup do knižnice len v prípade kladnej odpovede zo strany univerzity), prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez ďalších vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os, City tax v Portugalsku 3 €/os./noc.

Priplatky:

za 1/1 izbu 190 €, Balíček vstupov 80 €/ os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour