Pohodové Nórsko - Poznávací zájazd
turistický hotel | **

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: odlet z Prahy (Viedne) do Osla, prehliadka polostrova Bygdøy, kde môžeme uvidieť polárnu loď Fram. Z legendárneho športoviska Holmenkollen si večer ako na dlani pozrieme celé Oslo a vody Oslofjorfu. Ubytovanie mimo centra mesta, nocľah.
2.deň: raňajky, prechádzka po parku Frogner s 212 sochami sochára Vigelanda vrátane symbolu mesta Sinnataggen. Budeme obdivovať belostnú budovu Opery a popoludní navštívime dejisko ZOH 1994 v Lillehammeri, pri najväčšom nórskom jazere Mjøsa. Ubytovanie, možnosť večere za príplatok a nocľah.
3.deň: raňajky, atraktívna príroda Nórska nám dnes ponúkne samé perly. Na východe národného parku Jotunheimen nás uchváti ľadovcová rieka Sjoa v tiesňave Ridderspranget a tyrkysové jazero Gjende. Prejdeme kúsok trasy nórskej národnej túry Besseggen s výhľadom na horský svet a jazero. Ubytovanie v mestečku Dombas, večera a nocľah.
4.deň: raňajky, zamierime pozdĺž perejí a vodopádov divokej rieky Rauma údolím Romsdalen až ku najvyššej kolmej stene Európy - Trollveggen (Trolia stena) a čaká nás stúpanie 11 zákrutami ikonickej cesty Trollstigen. Deň zavŕšime plavbou po fjorde Geirangerfjord okolo vodopádov Sedem sestier. Odchod do hotela, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, oblasťou fjordov a nádherných scenérií sa dostaneme k národnému parku Jostedalsbreen. Vychádzka k ľadovcovému splazu Briksdalsbreen nám zaberie asi 3 hodiny. Za jazerom Strynsvatn vyjdeme cez serpentíny až na vyhliadku na hore Dalsnibba a ďalej na ubytovanie. Večera a nocľah. 6.deň: raňajky, dopoludnia sa zastavíme v mestečku Lom, kde si pozrieme starobylý stĺpový kostol Stavkirke a budeme pokračovať na letisko Oslo - Gardermoen. V závislosti od aktuálnych letových časov odlet do Prahy, resp. do Viedne.

Ubytovanie:

5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistickom hoteli.

Stravovanie:

5 x raňajky a 3 x večere.

Doprava:

Letecká doprava: Praha - Oslo a späť, príp. Viedeň - Olso a späť.

Ostatné:

doprava po Nórsku autobusom, podľa programu, služby slovensky alebo česky hovoriacieho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za jednolôžkovú izbu 200 €, večera (2 chody) v Lillehammeri 25 €/os.

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour