Petrohrad De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do Petrohradu - druhého najväčšieho ruského mesta, ktoré leží na 40 ostrovoch a spája ho až 300 mostov. Po prílete nasleduje transfer autobusom do hotela, večera a nocľah. V termíne 9212* odlet z Viedne do lotyšskej Rigy, prehliadka centra mesta podľa rovnakého programu ako je prvý deň zájazdu Petrohrad a krásy Karélie.
2. deň: raňajky (v termíne 9212* ráno prelet z Rigy do Petrohradu). Na programe je celodenná prehliadka mesta s miestnym sprievodcom. Pozriete si výnimočnú galériu Ermitáž, ktorá eviduje viac ako 3 milióny artefaktov svetového kultúrneho dedičstva. V 400 sálach budete môcť obdivovať unikátne umelecké diela, ktorých pôvod siaha od praveku až po súčasnosť. V bezprostrednom susedstve Ermitáže na brehu rieky Neva uvidíte pamätný Zimný palác. Ten bol niekdajším sídlom ruských cárov, dočasnej ruskej vlády (február 1917) a symbolom VOSR. Zaujímavou je Kazaňská katedrála postavená v r. 1801 - 1811 a inšpirovaná rímskou Bazilikou sv. Petra. Počas plavby po rieke Neva vás nadchnú majestátne paláce, záhrady a monumenty mesta. Navštívite aj Kostol preliatej krvi, kde bol zavraždený cár Alexander II. Nasleduje návrat do hotela a večera. Deň ukončíte jedinečným polnočným výletom spojeným s prechádzkou po nábrežiach, počas ktorej uvidíte známe otváranie mostov (umožňujúce vplávanie veľkých lodí), návrat do hotela, nocľah.
3. deň: raňajky, celodenná prehliadka s miestnym sprievodcom, transfer autobusom do mestečka Puškin, kde navštívite svetoznámu bývalú letnú rezidenciu ruských cárov Carskoje selo. Je to naozaj prenádherný architektonicko-parkový komplex palácov, záhrad, jazier, fontán, sôch a iných pamätihodností. Prehliadka jedinečného Paláca Kataríny I. so skvostnou Jantárovou komnatou Petra I. zanechá vo vás nezabudnuteľné dojmy. Nasleduje návrat do Petrohradu a prehliadka Katedrály sv. Izáka s pozlátenou kupolou a nádherným výhľadom na mesto. Pokračujeme v panoramatickej prehliadke centra s miestnym sprievodcom. Jej vyvrcholením bude návšteva unikátnej Petropavlovskej pevnosti a katedrály s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov. Návrat do hotela, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, transfer autobusom do Petrodvorca, alebo „Petropaláca“, ktorý si pozriete s miestnym sprievodcom. Mnohí ho nazývajú „ruským Versailles“. Ide o úchvatný palácový a parkový komplex. V minulosti bol letnou rezidenciou Petra Veľkého. Navštívite Veľký palác, ktorý štýlom reprezentuje baroko i nádherný park s fontánami. Najobdivovanejšou je veľká kaskáda. Tvorí ju 64 fontán, 3 vodopády a 225 sôch. Víťazstvo Petra I. nad Švédmi v roku 1709 v bitke pri Poltave, ktorým získalo Rusko vzácny prístup k Baltskému moru, pripomína súsošie Samsona, ktorý zabíja leva. Sám imperátor Peter I. sa spolupodieľal na projektoch Petrodvorca a dohliadal na práce na svojej rezidencii. Návrat do hotela v Petrohrade, večera a nocľah. 5. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet z Petrohradu a prílet do Viedne. V termíne 9212* let s prestupom v Rige

Ubytovanie:

4 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* /4* hoteli v širšom centre Petrohradu (v termíne 9212* 1 x v Rige a 3 x v Petrohrade).

Stravovanie:

4 x polpenzia (raňajky a servírované večere vrátane nápojov - minerálka, káva/čaj).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň – Petrohrad a späť (v termíne 9212* s prestupom v Rige).

Ostatné:

doprava autobusom podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 165 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 250 €. Balíček vstupov 120 €/ os. Vstupné e-víza do Petrohradu sú aktuálne zdarma - poplatok za vybavenie v CK 20 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Poznámka:

Počas termínov označených * máte jedinečnú možnosť zažiť legendárne Biele noci.

Oficiálna kategória:

***

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour