Petrohrad a Moskva 5*plavba po Volge a jazerách - poznávací zájazd
kajuta | *****

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet do Moskvy (priamy let), transfer do prístavu k 5* lodi MS Mstislav Rostopovich. Nalodenie, ubytovanie v kajute. Následne zoznamovacie stretnutie a bezpečnostné inštrukcie, večera na lodi a nocľah.
2. deň: raňajky, autobusová prehliadka Moskvy s návštevou 1 katedrály, obed. Po vyplávaní uvítací koktail, večera, nocľah. Plavba prebieha vo večerných a nočných hodinách, niekedy zasahuje i do dňa v závislosti na lodnej premávke a stave hladiny vody.
3. deň: raňajky, loď kotví v meste Uglich, ktoré je perlou na historickom „Zlatom kruhu Ruska“. Počas pešej prehliadky navštívite uglichský Kremeľ. Uvidíte Chrám Dmitrija Cároviča – martýra, ktorého náhla neobjasnená smrť na tomto mieste poskytla základ A. Puškinovi pri napísaní historickej tragédie Boris Godunov. A navštívite i Katedrálu Premenenia s nádherným vyrezávaným ikonostasom. Návrat na loď, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, po vylodení v Goritsy vás autobus dopraví do 8 km vzdialeného mestečka Kirillov, kde navštívite jednu z ortodoxných bášt starého Ruska – majestátny Kláštor sv. Cyrila na Bielom jazere - známy múzeom ikon (niektoré patria k najstarším v Rusku). Návrat na loď, večera a nocľah.
5. deň: raňajky v republike Karelia vás čaká ukážka drevenej architektúry - návšteva ostrova Kizhi (UNESCO) ležiaceho na severnom okraji Onežského jazera. Tento súbor obsahuje viac než 70 sakrálnych stavieb. Najznámejšou z nich je nádherný Kostol Premenenia z roku 1714. Návrat na loď, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, prechádzka v dedinke Mandrogui, ktorá bola vytvorená miestnymi umelcami ako atrakcia. V zruboch v starom ruskom štýle môžete obdivovať prácu rezbárov, pozrieť si unikátne múzeum samovarov. V prípade priaznivého počasia bude obed formou barbecue (šašlik). Návrat na loď, večera a nocľah.
7. deň: prebudíte sa v klenote na Neve - v Petrohrade. Počas autobusovej prehliadky mesta navštívite o.i. Petropavlovskú pevnosť. Po obede v reštaurácii si prezriete zbierky svetoznámej Ermitáže - je tu viac než 3 milióny umeleckých diel. Návrat na loď, rozlúčková večera s kapitánom lode a nocľah.
8. deň: raňajky, vylodenie a transfer na letisko Petrohrad – Pulkovo. V dopoludňajších hodinách odlet do Viedne (priamy let).

Ubytovanie:

7 x v dvojlôžkovej kajute. Všetky kajuty majú vlastné príslušenstvo (sprcha a WC), klimatizáciu, TV, chladničku, rádio, telefón, sušič na vlasy a trezor. Kajuty vyššej kategórie majú aj balkón.

Stravovanie:

7 x plná penzia, stravovanie začína večerou v deň nalodenia, končí raňajkami v deň vylodenia. Raňajky a obedy - švédske stoly. Večere sú servírované a počas pobytu v Moskve a Petrohrade je večerné menu pevne stanovené. Počas plavby je každý deň možný výber hlavného jedla a dezertu na nasledujúci večer. Nápoje: k obedom i večeriam voda v džbánoch, čaj a káva. K večeriam navyše pohár vína. Nápoje počas dňa: „kávový pult“ (06:00 - 19:00). Počas plavby sú aj ďalšie akcie, koktaily, ruská čajová slávnosť s ochutnávkou ruských koláčov, vodka show s ochutnávkou blín.

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň – Moskva a Petrohrad – Viedeň (oba priame lety).

Ostatné:

transfery z letiska v Moskve do prístavu a v Petrohrade z prístavu na letisko, služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu pri počte 25 účastníkov na lodi i počas výletov (pri menšom počte sú na lodi k dispozícii rusky a anglicky hovoriaci sprievodcovia lodnej spoločnosti), program podľa popisu, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os., sprepitné a obslužné 10 €/os./ deň, tzn. spolu 80 €/os. (platí sa na lodi).

Priplatky:

vstupné víza do Ruska 70 €/os. (expresné vybavenie víz 105 €/os.), transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.

Poznámka:

Počas termínu 9221 máte jedinečnú možnosť zažiť legendárne Biele noci.

Oficiálna kategória:

***

Strana v katalógu:

332

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour