Perly Balkánu - poznávací zájazd kombinovane
hotel | ****

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň zájazdu: v popoludňajších hodinách odchod autobusu zo Slovenska do Čiernej Hory.
2.deň zájazdu: príchod do Čiernej Hory, ubytovanie. Presun do do Podgorice. Prehliadka černohorského hlavného mesta, transfer autobusom do prístavu, plavba loďou po Skadarskom jazere s obedom, súkromná pláž dostupná len loďou. Transfer do hotela, večera, nocľah.
3.deň zájazdu: Raňajky, cesta autobusom k ostrovu Ada Bojana, obed v rybej reštaurácii, plavba loďou k albánskym hraniciam, relax na pláži, zastávka pri Starej Masline (2243 rokov stará oliva v Mirovici), prehliadka mesta Stari Bar s tureckou štvrťou. Návrat do hotela, večera, nocľah.
4.deň zájazdu: raňajky, výlet do najväčšieho fjordu Jadranského mora Boka Kotorska, ktorý preniká 27 km do vnútrozemia, návšteva najznámejšieho stredovekého mesta Kotor (UNESCO), plavba loďou okolo ostrovov Sv. Djorde s benediktískym kláštorom z 12 st. a Gospa od Škrpjela (umelo vytvorený ostrov s kostolom Panny Márie ), návšteva mestečka úzko spätého s históriou Perast (1. zmienka z 10. st.), kde je dnes cca 350 obyvateľov, avšak 16 kostolov a 17 palácov. Obed v rybej rešturácii. Návšteva známeho, len pred 5 rokmi otvoreného jachtárskeho prístavu Porto Montenegro v Tivate. Návrat do hotela, večera, nocľah.
5.deň zájazdu: raňajky, výlet do susedného Albánska, prehliadka historického a v súčastnosti jedného z najväčších albánskych miest Skadar a jeho mešity Ebu Beker, katedrály Sv. Stefana (dokončená bola v r. 1898 - vtedy najväčšia na Balkánskom polostrove, v r. 1993 ju navštívil aj vtedajší pápež Ján Pavol II.), kostola Alexandra Nevského, tržnice. Obed vo vychýrenej miestnej reštaurácii. Návrat do hotela, večera, nocľah.
6.deň zájazdu: raňajky, výlet do Bosny, mestečka Trebinje (známe biele vína) so známym mostom Arslanagica Cuprija. Obed v typickej miestnej reštaurácii. Prehliadka najslnečnejšieho mesta Európy s vôňou orientu Mostar (UNESCO) na rieke Neretva a jeho známou uličkou Kujundžiluk. Návrat do hotela, večera, nocľah.
7.deň zájazdu: raňajky, cesta do Njeguši - rodiska známeho vladára Petara II. Návšteva najväčšej údiarne (delikatesa Njegušský pršut), obed. Prehliadka bývalého hlavného mesta Černohorského kráľovstva Cetinje, ležiaceho vysoko v hornatej oblasti, založeného v 15 st. (1. tlačiareň na balkáne tu bola založená v 1493, o rok neskôr vytlačená prvá kniha v azbuke). Návrat do hotela, večera, nocľah.
8.deň zájazdu: raňajky, voľný program. Večera, výlet do nočnej Budvy, (mesto osídlené už 4 st. p.n.l.), prehliadka historického mesta, diskotéka v najznámejšom klube v meste Top Hill, návrat do hotela, nocľah.
9.deň zájazdu: raňajky, voľný program, v závislosti od letových časov transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

Ubytovanie:

7 x v 2-lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 4* hoteli v Sutomore

Stravovanie:

7 x polpenzia (švédske stoly vrátane nealko nápoja).

Doprava:

Kombinovaná doprava: Autobus - lietadlo s príletom do Bratislavy - termín 2101, resp. lietadlo (odlet z Bratislavy) - autobus (termín 2111)

Ostatné:

transfery a doprava podľa programu klimatizovaným autobusom, služby slovensky/česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, obedov a lodných výletov, DPH.

Povinné príplatky:

servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery v cieľovej destinácii) na os. od 2 r. 85 € » pobytová taxa na osobu od 12 r. vo výške 2 € na os. a noc pobytu » servisný poplatok na os. od 2 rokov vo výške 1 € na os. a noc pobytu

Priplatky:

za 1/1 izbu 190 €, 6x obedy vrátane vody a nealko nápoja podľa programu 90 €. Balíček vstupov vrátane lodných výletov 70 €;

Poznámka:

v prípade termínu 2111 je program zájazdu posunutý o 1 deň, t.j. 1. deň začiatok prílet do Podgorice, 8. deň odchod autobusu z Čiernej Hory na Slovensko, 9. deň príchod na Slovensko

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour