Okruh záp. Anatóliou s možnosťou pobytu pri mori - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.
koala gurmán

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet do Antalye. Transfer z letiska do hotela v Antalyi. Ubytovanie v hoteli a večera.
2. deň: raňajky v hoteli, odchod do mesta Konya, jedného z najstarších miest sveta, ktoré sa považuje za mekku islamu v Turecku, preto patrí aj medzi jednu z najkonzervatívnejších oblastí. Čaká vás prehliadka mauzólea Mevlany - zakladateľa rádu tancujúcich dervišov. V popoludňajších hodinách odchod autobusom do Kappadokie. Krajinu rozprávkových komínov a kláštorov vyhĺbených do okolitých kopcov budete obdivovať v podzemnom meste Kaymakli. Výlet do tejto oblasti patrí medzi najsilnejšie zážitky, ktoré si z Turecka odveziete späť domov. Ubytovanie v hoteli a večera.
3. deň: po raňajkách nasleduje prehliadka tejto úchvatnej oblasti s návštevou najzachovalejšieho kláštora Göreme, ktorý je zapísaný v zozname UNESCO. Budete sa môcť poprechádzať medzi rozprávkovými komínmi v oblasti Pasabag. Ubytovanie v hoteli v Kappadokii a večera.
4. deň: po raňajkách odchod autobusom do Ankary. Návšteva Múzea anatolských civilizácií, známeho tiež ako Chetitské múzeum. Stanete sa svedkami prehliadky kultúr, ktoré sa nachádzali na území súčasného Turecka. Po prehliadke odchod do veľmi známeho a navštevovaného mesta Turecka - Istanbulu. Ubytovanie v hoteli a večera.
5. deň: po raňajkách nasleduje celodenná prehliadka Istanbulu. Na vlastné oči uvidíte najznámejšie pamiatky mesta, ako je námestie Hippodrome, Modrú mešitu, Topkapi - palác s mnohými pokladmi z obdobia Osmanskej ríše, Chrám Božej Múdrosti a jeden z istanbulských bazárov. Návrat do hotela a večera.
6. deň: po raňajkách odchod z hotela smerom na Canakkale. Plavba trajektom cez úžinu Dardanely, návšteva Homérovej Tróje. V poobedňajších hodinách odchod do mesta Bergame, kde vás čaká prehliadka pôsobivej akropoly. Ubytovanie v hoteli s večerou.
7. deň: po raňajkách odchod do starobylého mesta Efez s návštevou jedného zo 7 divov sveta – Chrámu bohyne Artemis. Uvidíte tu najrozsiahlejšie a najzachovalejšie antické pamiatky na polostrove Malá Ázia. Po prehliadke odchod do mesta Denizli, kde navštívite antické kúpeľné mesto Hierapolis z čias Pergamonského kráľovstva a jedinečný prírodný fenomén Pamukkale – „bavlníkový hrad“ s liečivými termálnymi prameňmi. Presun do Antalye, ubytovanie v hoteli a neskorá večera.
8. deň: raňajky, transfer na letisko do Antalye, odlet na Slovensko, resp. transfer do hotela podľa vášho výberu v rámci pobytového zájazdu.
9. –14. deň: voľný program pri mori v 3*- 5* hoteloch so službami all inclusive, resp. ultra all inclusive na Tureckej riviére. Individuálny program s možnosťou zakúpenia fakultatívnych výletov.
15. deň: raňajky, transfer na letisko do Antalye, odlet na Slovensko.

Ubytovanie:

7x ubytovanie v 3* hoteloch

Stravovanie:

7x polpenzia v 3* hoteloch

Doprava:

lietadlom z Bratislavy a Košíc. V Turecku počas okruhu doprava klimatizovaným autobusom a lodným trajektom.

Ostatné:

služby profesionálneho sprievodcu a delegáta CK, program (bez vstupov, orientačná cena vstupov cca 130 €/osoba), DPH.

Povinné príplatky:

servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery v cieľovej destinácií) na osobu od 2 rokov 199 €, palivový príplatok.

Priplatky:

komplexné cestovné poistenie KOMFORT (2,70 € na osobu a deň) alebo PLUS (3,70 € na osobu a deň) vrátane poistenia stornopoplatkov, servisných a asistenčných služieb CK. Príplatok za pobyt pri mori na 3 resp. 4 noci v 4* all inclusive hoteli Serra Garden + 60 €/osoba/noc pobytu a v 5* all inclusive hoteli Club Calimera Serra Palace + 90 €/osoba/noc pobytu v dvojlôžkovej izbe. Cena 8-dňového pobytového zájazdu na Tureckej riviére v hoteli podľa vlastného výberu sa vypočíta z ceny 8-dňového pobytového zájazdu, od ktorého treba odpočítať 250 € na osobu.

Poznámka:

CK si vyhradzuje právo zmeniť program zájazdu.

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour