Najkrajšie miesta a fjordy Nórska - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do hlavného mesta Nórska – Osla. V závislosti od času príletu začiatok prehliadky pamätihodností, ubytovanie v hoteli a nocľah.
2. deň: raňajky, prehliadka Osla, v centre budete obdivovať svetoznámu radnicu a architektonický skvost – belostnú budovu Opery na brehu Oslofjordu. Na polostrove múzeí Bygdøy našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej se plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Môžete si prezrieť aj plť Kon Tiki a papyrusovú loď Ra II. cestovateľa a bádateľa Thora Heyerdahla. Prejdete sa v parku Frogner, kde je 212 sôch Gustava Vigelanda. Z legendárneho športoviska Hollmenkollen s novým skokanským mostíkom nakoniec pekne uvidíte celé mesto a vody Oslofjordu. Odchod autobusom na ubytovanie mimo Osla, večera, nocľah.
3. deň: raňajky, po prejazde okrajom najväčšej európskej náhornej plošiny Hardangervidda sa zastavíte pri vodopádoch Voringfossen. Zídete ku malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad ktorým prejdete po viac než kilometrovom moste Hardangenbrua. Cieľom cesty je druhé najväčšie mesto Nórska - Bergen. Prehliadka centra, ktorého neopakovateľnú atmosféru tvorí rybí trh, hanzovné domy na nábreží Bryggen (UNESCO) a stará štvrť drevených domov Gamle Bergen. Vyhliadka Fløyen, kam je možné vyjsť peši alebo sa vyviezť lanovkou. Odchod na ubytovanie mimo Bergen, večera, nocľah.
4. deň: raňajky, plavba trajektom, kde preplávate cez druhý najdlhší fjord sveta Sognefjorden. Pokračovať budete malebnými scenériami nórskej prírody, pozdĺž fjordov, údoliami i cez hory. Cestou urobíte zastávku, pri ktorej buete obdivovať jeden zo splazov najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. V podvečer vyplávate na fjord Geirangerfjord (UNESCO) a okrem iného uvidíte vodopády Sedem sestier. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, ešte využijete trajekt cez fjord a potom sa vydáte údolím plným jahodových a malinových plantáží a vystúpite na vrchol Trolej cesty. Prechádzka po moderných vyhliadkach na údolie Isterdalen a okolité hory Biskup, Kráľ a Kráľovná. Úchvatné zážitky vás čakajú pri klesaní 11 zákrutami po preslávenej ceste Trollstigen (Trolí rebrík). z nadmorskej výšky 900 m takmer na nulu. Od najvyššej kolmej steny Európy – Trollveggen (Trolia stena) sa vydáte pozdĺž mnohých perejí a vodopádov divokej rieky Rauma, vinúcej sa hlbokým údolím Romsdalen. Večer prídete do olympijského mesta Lillehammer, kde sa vám od skokanských mostíkov Holmenkollen naskytne krásny pohľad na mesto a vody Oslofjordu. Pokračovanie na ubytovanie, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, v závislosti od letových časov individuálne voľno v Osle. Transfer na letisko, odkiaľ dopoludnia (termín od 03.07.) resp. popoludní (termíny od 23.07. a 28.08.) odletíme na priamom lete do Viedne.
UPOZORNENIE: Zájazd v termíne* 23.07.-29.07.2019 je dlhší o 1 noc a 1 deň, je poskytnuté 1 ubytovanie s polpenziou naviac. Program je nezmenený, ale je organizovaný vo voľnejšom tempe.

Ubytovanie:

5 x (v termíne * 6 x) v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistických hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:

5 x (v termíne * 6 x) raňajky a 4 x (v termíne * 5 x) večere (jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Oslo a späť (priame lety)

Ostatné:

doprava autobusom alebo mikrobusom podľa programu, vnútroštátne trajekty, vyhliadková plavba po fjorde Geirangerfjord, služby slovenského alebo českého sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 210 € (v termíne * 260 €), vstupy cca 500 NOK/os. (asi 60 €/os.), transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour