Najkrajšie miesta a fjordy Nórska - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: Odlet z Prahy v podvečer do Osla, nocľah.
2. deň: raňajky, celodenná prehliadka nórskej metropoly (svetoznáma radnica, skvost modernej architektúry - belostná budova Opery na brehu Oslofjordu). Na polostrove múzeí Bygdøy našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej se plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Môžete si prezrieť aj plť Kon Tiki a papyrusovú loď Ra II. cestovateľa a bádateľa Thora Heyerdahla. Prejdeme sa v parku Frogner, kde je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda. Z legendárneho športoviska Hollmenkollen s novým skokanským mostíkom nakoniec pekne uvidíme celé mesto a vody Oslofjordu. Odchod na ubytovanie mimo centra, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, dnes zamierime do Lillehammeru - dejiska ZOH 1994 ležiaceho pri najväčšom nórskom jazere Mjøsa., kde navštívime olympijské skokanské mostíky. Vydáme sa ďalej panoramatickou cestou Peer Gynt Vegen z ktorej uvidíme siluety národných parkov Rondane a Jotunheimen a krajinu náhornej plošiny. Ubytovanie, večera a nocľah v mestečku Dombas.
4. deň: raňajky, dnes sa vydáme pozdĺž perejí a vodopádov divokej rieky Rauma, vinúcej sa hlbokým údolím Romsdalen až k najvyššej kolmej steny Európy – Trollveggen (Trolia stena). Úchvatné zážitky nás čakajú pri stúpaní 11 zákrutami po preslávenej ceste Trollstigen (Trolí rebrík). až do horského sedla (900 m n.m.). Po prejazde údolím Valldalen s jahodovými plantážami prídeme medzi pavučiny západonórskych fjordov. Prvý z nich, Storfjord, preplávame trajektom a prídeme na miesto ubytovania. Večera a nocľah.
5. deň: raňajky, najskôr sa potešíme vyhliadkovou plavbou po najznámejšom nórskom fjorde Geirangerfjord (UNESCO). Ak nám bude priať počasie vyjdeme desiatkami serpentín až na vyhliadku na hore Dalsnibba (1497 m n.m.). Budeme pokračovať do mestečka Lom, kde si pozrieme starobylý stĺpový kostol Stavkirke. Po ceste Sognefjellvegen vyjdeme do najvyššie položeného cestného sedla v Nórsku (1440 m n.m.). Odtiaľ sú fantastické výhľady na najvyššie škandinávske pohorie Jotunheimen a jeho priľahlé ľadovce. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, dnes bude v znamení fjordov a najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. Proti prúdu ľadovcovej rieky prídeme do blízkosti nádherného ľadovcového splazu Nigardsbreen. Najprv sa preplavíme loďkou po ľadovcovom jazere a potom prídeme až na dosah mohutného čela ľadovca. Cez najdlhší fjord sveta Sognefjorden (204 km) sa preplavíme trajektom. Ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, okolo poludnia prídeme do posledného cieľa, ktorým je druhé najväčšie mesto Nórska - Bergen. Nasleduje prehliadka centra, ktorého neopakovateľnú atmosféru tvorí rybí trh, unikátne hanzovné domy na nábreží Bryggen (UNESCO), pevnosť Bergenhus a stredoveké kostoly, ako aj stará štvrť drevených domov Gamle Bergen. Pekný pohľad na mesto poskytuje vyhliadka Fløyen, kam je možné (podobne ako na Petřín) vyjsť peši alebo sa vyviezť pozemnou lanovkou. Ubytovanie, večera a nocľah.
8. deň: raňajky, vychutnáme si kľudnú nórsku atmosféru, v závislosti od letových časov transfer na letisko Bergen a odlet do Prahy (s prestupom).

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistických hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:

7 x raňajky a 6 x večere (jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Praha - Oslo a Bergen - Praha.

Ostatné:

doprava autobusom podľa programu, vnútroštátne trajekty, vstupné do múzea Fram, vyhliadková plavba po fjorde Geirangerfjord, služby slovenského alebo českého sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 280 €, vstupy cca 800 NOK/os. (asi 90 €/os.)..

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour