Najkrajšie miesta a fjordy Nórska - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:


1. deň: odlet z Viedne do hlavného mesta Nórska – Oslo. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.
2. deň: raňajky, celodenná prehliadka Osla, budeme obdivovať radnicu a architektonický skvost – belostnú budovu Opery na brehu Oslofjordu. Na polostrove múzeí Bygdoy našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Môžeme si prezrieť aj plť Kon Tiki a papyrusovú loď Ra II. cestovateľa a bádateľa Thora Heyerdahla. Prejdeme sa v parku Frogner, kde je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda. Z legendárneho športoviska Hollmenkollen s novým skokanským mostíkom uvidíme celé mesto a vody Oslofjordu. Transfer na ubytovanie mimo Osla, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, dopoludnia zamierime do oblasti ZOH 1994 pri najväčšom nórskom jazere Mjösa. Krátko sa zastavíme v olympijskom meste Lillehammer - zo skokanských mostíkov sa nám naskytne krásny pohľad dolu na mesto. Neskôr popoludní sa vydáme pozdĺž mnohých perejí a vodopádov divokej rieky Rauma, vinúcej sa hlbokým údolím Romsdalen, až k najvyššej kolmej stene Európy – Trollveggen (v preklade Trolia stena). Úchvatné zážitky nás potom čakajú pri stúpaní 11 zákrutami po preslávenej ceste Trollstigen (v preklade Trolí rebrík). Táto „trolia cesta“ vedie až do horského sedla, ležiaceho v nadmorskej výške 900 m. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, vyhliadková plavba po fjorde Geirangerfjord (okrem iného okolo vodopádov Sedem sestier) je zahrnutá v cene zájazdu. Pokračujeme malebnými scenériami nórskej prírody, pozdĺž fjordov, údoliami i cez hory. Cestou urobíme zastávku, pri ktorej si dôjdeme za nádhernými pohľadmi na jeden zo splazov najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, na palube trajektu preplávame najdlhší fjord sveta Sognefjorden a prídeme do druhého najväčšieho mesta Nórska - Bergen, ktorého katedrála bola v 12. storočí miestom korunovácie nórskych kráľov. Prehliadka centra s neopakovateľnou atmosférou, rybí trh, hanzovné domy na nábreží Bryggen (UNESCO), stará štvrť drevených domov Gamle Bergen. Potom pôjdeme na vyhliadku Floyen, kam je možné (ako na pražský Petřín) vystúpať peši alebo sa vyviezť pozemnou lanovou dráhou. Odchod na ubytovanie v hoteli mimo Bergen, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, dnes prejdeme Nórsko od západu k východu, od malebného fjordu Hardangerfjorden, vodopádov Voringfossen až na ubytovanie pri letisku Oslo. Cesta prekonáva najväčšiu európsku náhornú plošinu Hardangervidda s charakterom tundry. Za mestečkom Geilo pôjdeme 100 km dlhým údolím Hallingdalen. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, v závislosti od letových časov možnosť individuálneho voľna v Osle. Transfer na letisko a odlet z Osla do Viedne. UPOZORNENIE: * Termín zájazdu 9482 * je o 1 deň kratší, program je však zachovaný v zhutnenej forme a organizovaný v opačnom poradí.

Ubytovanie:

6 x (* 5 x) v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistických hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:

6 x (* 5 x) raňajky a 5 x (* 4 x) večere (jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Oslo a späť

Ostatné:

doprava autobusom podľa programu, vnútroštátne trajekty, vyhliadková plavba po fjorde Geirangerfjord, služby slovenského alebo českého sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 185 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 260 € (* 210 €), vstupy cca 500 NOK/os. (asi 60 €/os.), transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

koala ultra zľavy

Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Koala Tours (2018), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour