Najkrajšie miesta a fjordy Nórska - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: dopoludnia odlet z Viedne priamym letom do Osla (hlavné mesto Nórska). V centre mesta budeme obdivovať svetoznámu radnicu a skutočný skvost modernej architektúry - belostnú budovu Opery na brehu Oslofjordu. Prejdeme sa v parku Frogner, kde je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda. Z legendárneho športoviska Hollmenkollen s novým skokanským mostíkom nakoniec pekne uvidíme celé mesto a vody Oslofjordu. Odchod na ubytovanie a nocľah.
2. deň: raňajky, dopoludnia prehliadka Osla. Na polostrove múzeí Bygdøy našla svoj trvalý domov polárna loď Fram, na ktorej se plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému a južnému pólu. Môžete si prezrieť aj plť Kon Tiki a papyrusovú loď Ra II. cestovateľa a bádateľa Thora Heyerdahla. Na poludnie sa vydáme dlhým údolím Hallingsdalen na západ. Po prejazde okrajom najväčšej európskej náhornej plošiny Hardangervidda sa zastavíme pri vodopádoch Voringfossen. Zídeme ku malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad ktorým prejdeme po viac než kilometrovom moste Hardangenbrua. Ubytovanie v hoteli priamo na brehu fjordu, večera, nocľah.
3. deň: raňajky, dnes sa vydáme pozdĺž brehov Hardangerfjordu cestou s malebnými, priam až pohľadnicovými scenériami. Krátko sa prejdeme pri vodopáde Steindalfossen, za ktorého vodnú stenu vedie turistický chodník. Cieľom cesty je druhé najväčšie mesto Nórska - Bergen. Uskutočníme prehliadku centra, ktorého neopakovateľnú atmosféru tvorí rybí trh, hanzovné domy na nábreží Bryggen (UNESCO) a stará štvrť drevených domov Gamle Bergen. Vydáme sa tiež na vyhliadku Fløyen, kam je možné (podobne ako na Petřín) vyjsť peši alebo sa vyviezť pozemnou lanovkou. Odchod na ubytovanie mimo Bergen, večera, nocľah.
4. deň: raňajky, trajektom preplávame cez druhý najdlhší fjord sveta Sognefjorden. Pokračovať budeme malebnými scenériami nórskej prírody, pozdĺž fjordov, údoliami i cez hory. Cestou urobíme zastávku, pri ktorej budeme obdivovať jeden zo splazov najväčšieho ľadovca európskej pevniny Jostedalsbreen. V podvečer vyplávame na fjord Geirangerfjord (UNESCO) a okrem iného uvidíme vodopády Sedem sestier. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, dnes ešte využijeme trajekt cez fjord a potom sa vydáme údolím plným jahodových a malinových plantáží a vystúpame na vrchol Trolej cesty. Tu sa prejdeme po moderných vyhliadkach na údolie Isterdalen a okolité hory Biskup, Kráľ a Kráľovná. Úchvatné zážitky nás potom čakajú pri klesaní 11 zákrutami po preslávenej ceste Trollstigen (Trolí rebrík). z nadmorskej výšky 900 m takmer na nulu. Od najvyššej kolmej steny Európy – Trollveggen (Trolia stena) sa vydáme pozdĺž mnohých perejí a vodopádov divokej rieky Rauma, vinúcej sa hlbokým údolím Romsdalen do mesta Dombas. Večer prídeme do olympijského mesta Lillehammer, a ešte neskoro večer budeme pokračovať na ubytovanie, nocľah v hoteli. Večera bude zabezpečená buď popoludní, alebo večer.
6. deň: raňajky, v závislosti od letových časov individuálne voľno. Transfer na letisko v Oslo odkiaľ popoludní odletíme na priamom lete do Viedne.

Ubytovanie:

5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistických hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:

5 x raňajky a 4 x večere (jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Oslo a späť (priame lety)

Ostatné:

doprava autobusom alebo mikrobusom podľa programu, vnútroštátne trajekty, vstupné do múzea Fram, vyhliadková plavba po fjorde Geirangerfjord, služby slovenského alebo českého sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 240 €, vstupy cca 500 NOK/ os. (asi 60 €/os.), transfer z Bratislavy na letisko Viedeň- -Schwechat a späť 20 €/os.

Top First minute
Top First minute 5%

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2020), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour