Mýtický Peloponéz De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.
koala trip & fun koala gurmán

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do Atén (priamy let), transfer do oblasti Marathonas a prehliadka miesta bitky Grékov proti Peržanom v roku 490 pr. Kr. Následne navštívite mesto Téby - symbol boja za slobodu mestských štátov proti nadvláde Alexandra Macedónskeho. Ubytovanie v hoteli v okolí mesta Delfy, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, prehliadka archeologickej lokality Delfy (UNESCO), miesta panhelénskej svätyne s najvýznamnejšou veštiarňou v starovekom Grécku a miesto konania Pýthijských hier (umelecká obdoba športových hier v Olympii). Prechod na polostrov Peloponéz cez skvostný mostný komplex Antirio – Rio so zastávkou v prístavnom meste Patras. Ubytovanie v okolí bývalého náboženského, kultúrneho a športového centra antiky - Olympie, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, prehliadka archeologickej lokality v Olympii (UNESCO) - miesto konania prvých olympijských hier a múzeum. Popoludní prejdete do Pylosu na prehliadku Nestorovho paláca, ktorý je najzachovalejším palácom z mykénskeho obdobia na Peloponéze a je opísaný v Homérových eposoch Ilias a Odyssea. Výhľad na nádherné pobrežie Costa Navarino. Transfer na ubytovanie v okolí najdôležitejšieho mesta oblasti - Kalamata, večera , nocľah.
4. deň: raňajky, dopoludnia navštívite archeologický areál s mnohými nádherne zachovanými stavbami veľkého klasického mestského štátu Messene (UNESCO). Popoludní nasleduje krátka prehliadka Kalamaty známej produkciou najkvalitnejších olív a olivového oleja. Cesta na juhovýchod cez malebné letoviská Kardamyli a Stoupa do oblasti Limeni/Areopoli, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
5. deň: raňajky, návšteva nádhernej prímorskej jaskyne Diros vrátane plavby člnom po podzemnej riečke vlievajúcej sa do mora. Popoludní cesta cez Gythion do mesta Monemvasia (prezývaného „grécky Gibraltar“), kde vás očarí historické centrum a jediný nepretržite obývaný hrad v Európe, postavený na skalnom masíve v mori, prístupný jediným mostom z pevniny. Následne transfer na ubytovanie v oblasti Mystras/Sparta, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, prehliadka archeologickej lokality Mystras (UNESCO), ktorá je nádhernou ukážkou opevneného byzantského mesta z 13.st. Pokračovanie cesty do neďalekej Sparty (bývalý prominentný mestský štát antického Grécka známy svojim vojenským „sparťanským“ štýlom života a výcviku), kde si prezriete zvyšky historického náleziska a hrob spartského kráľa Leonidasa. Popoludní budete pokračovať do prvého hlavného mesta moderného Grécka, Nafplia, ubytovanie v oblasti Nafplio/Tollo, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, dopoludnia navštívite unikátny amfiteáter v Epidaure (UNESCO) a svetoznáme Mykény (UNESCO) ako centrum gréckej civilizácie v rokoch 1600 – 1100 pr. Kr. Popoludní budete nasledovať apoštola sv. Pavla do antického Korintu a cez Korintský prieplav sa dostanete do hlavného mesta - Atény. Ubytovanie, večera, večerná prechádzka po historickej štvrti Plaka a nocľah v hoteli.
8. deň: raňajky, panoramatická prehliadka Atén, transfer na letisko a odlet do Viedne (priamy let).

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:

7 x polpenzia (raňajky, večere o 3 chodoch v hoteloch alebo tavernách vrátane vody a miestneho vína v karafe).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Atény a späť.

Ostatné:

doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, diaľničné poplatky, poplatok za prejazd mostom Antirio – Rio, služby slovensky alebo česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné popl. 165 €/os., City tax v Grécku 2 €/os. a noc

Priplatky:

za 1/1 izbu 140 €. Balíček vstupov 100 €/ os., transfer z Bratislavy do Viedne a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour