Moskva a Petrohrad De Luxe - Poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: odlet z Viedne do Moskvy, autobusová panoramatická prehliadka mesta, kde uvidíte Park víťazstva s pamätníkom venovaným víťazstvu Červenej armády v II. svetovej vojne. Jeden z najkrajších pohľadov na Moskvu sa vám naskytne z vyhliadky Vorobjove Gory (Vrabčie hory), odkiaľ uvidíte nielen štadión Lužniky, ale aj šesť zo siedmych „Stalinových sestier“ ako prezývajú mrakodrapy postavené Stalinom. Siedmou sestrou, ktorá bude priamo za vami, je Lomonosovova univerzita. Samozrejme neobídete Červené námestie a obchodný dom GUM, pozriete si Katedrálu Krista Spasiteľa a Katedrálu Vasilija Blaženého a prejdete sa po prospekte Arbat. Transfer do hotela autobusom, ubytovanie, večera a nocľah.
2.deň: raňajky, celodenná prehliadka unikátneho moskovského Kremľa (palácový a chrámový komplex, Uspensky sobor, Blagoveščenskij sobor, Katedrála sv. Archanjela Michala s hrobkami cárskych rodín), najznámejšie delo (Car Puška) či 200 tonový zvon (Car Kolokol), navštívite aj Zbrojnicu s cárskymi pokladmi. Návrat do hotela, večera a nocľah.
3.deň: raňajky, prehliadka svetoznámej Treťjakovskej galérie. Popoludní návrat do hotela metrom, kde si pozriete najkrajšie stanice a budete obdivovať ich výzdobu. Večera v hoteli, transfer autobusom na vlakovú stanicu a cesta nočným vlakom do Petrohradu.
4.deň: ráno príchod do Petrohradu, raňajky v kaviarni, panoramatická autokarová prehliadka a ďalej navštívite Petropavlovskú pevnosť a katedrálu s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, Katedrálu sv. Izáka, Ermitáž a Zimný palác. Plavba po rieke Neva bude nezabudnuteľným zážitkom a uvidíte nádherné pamiatky mesta z inej perspektívy. Transfer do hotela, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, prehliadka bývalej rezidencie ruských imperátorov v Petrodvorci (barokový Veľký Palác) a nádherný park s fontánami (celkom 134). Najobdivovanejšou je Veľká kaskáda, ktorú tvorí 64 fontán, 3 vodopády a 225 sôch s ústredným súsoším Samsona zabíjajúceho leva. Ďalej navštívite Oranienbaum (Čínsky palác a park) a opevnené mesto Kronštadt, ktoré sa nachádza na ostrove vo Fínskom zálive. Návrat do hotela a večera. Výlet na známe nočné otváranie mostov a prechádzka po nábreží.
6.deň: raňajky, prehliadka paláca a parku v Pavlovsku, letného sídla vladárov Carskoje selo (Palác Kataríny I. s Jantárovou komnatou a park). Transfer na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:

4 x v izbách s vlastným príslušenstvom v 3* hoteli, 1 noc vo vlaku (lôžko v štvorlôžkovom kupé 2. triedy).

Stravovanie:

5 x polpenzia (raňajky a večere).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Moskva a Petrohrad - Viedeň (oba priame lety). Ubytovanie: 4 x v izbách

Ostatné:

doprava v Rusku klimatizovaným autobusom, plavba po rieke Neva, prehliadky s miestnym sprievodcom a slovenským sprievodcom, program bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 165 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 200€. Balíček vstupov 145 €/os., poplatok za vstupné víza do Ruskej federácie 70 €/os. (expresné vybavenie víz 105 €/os.), transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os. Na vyžiadanie dvojlôžkové kupé 1. triedy v nočnom vlaku - príplatok cca 65 €/os.

Poznámka:

Počas termínu 9231 zažijete jedinečné Biele noci v Petrohrade.

Oficiálna kategória:

***

Strana v katalógu:

333

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour