Maroko špeciál aromaterapia - joga - relax - poznávací zájazd
hotel | ****

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

Aromaterapia - rána s jogou - vzácny arganový olej - miešanie vlastného olejového parfému - aroma záhrady s liečivými bylinami - vodopády majestátneho stredného Atlasu - alchymistický čajový rituál - kurz pečenia arabského chleba
1. deň zájazdu: odlet z Bratislavy priamym letom na medzinárodné letisko Ibn Batouta v Tangieri. Letisko je pomenované po berberskom učencovi, právnikovi a sudcovi, ktorý sa však preslávil ako cestovateľ, geograf a spisovateľ. Počas 30 rokov precestoval takmer celý dovtedy poznaný svet. Presun na hotel, ubytovanie, nocľah.
2. deň zájazdu: po raňajkách sa presúvame do Marakéšu, kráľovského sídelného mesta rozprestierajúceho sa na úpätí pohoria Atlas. Cestou sa zastavíme v Rabate, kráľovskom a zároveň hlavnom meste Maroka. Prehliadka nedokončenej mešity Hassana II. a kráľovského mauzólea Mohammeda V., prechádzka starobylou pevnosťou Kasbah Udaya pri ústí rieky Bou Regreg a priľahlé Andalúzske záhrady - miestna oáza pokoja a exotickej zelene. Príchod do Marakéša, kde v jeho uličkách ožívajú rozprávky Tisíc a jednej noci a podmanivému kúzlu, farbám a vôňam podľahnete rovnako ako mnohí návštevníci pred vami. Pamätajte na to, že sa očakáva, že budeme o ceny zjednávať. Ubytovanie, večera, voľný program. Čaká na vás večerné námestie Djemaa el Fna (zapísané na zozname UNESCO), kde zažijete jedinečné divadlo, ktorého hlavnými aktérmi sú zaklínači hadov, astrológovia, mágovia, predavači zázračných odvarov či brušné tanečnice. Návrat na hotel, nocľah.
3. deň zájazdu: raňajky, odchod na majestátne vodopády Vysokého Atlasu v údolí Ourika. Po iba hodinu a pol trvajúcej ceste z Marakéša sa pred vami otvorí úplne iný svet. Údolie, ktoré je na jar plné rozkvitnutých čerešní a mandľovníkov na pozadí stále zasnežených vrcholkov vysokého Atlasu, vám ponúkne nádherné výhľady a oddych tela a duše aj na jeseň. Návšteva berberského múzea. Po obede zastávka na mieste s tými najkrajšími šperkami a doplnkami v strednom Maroku. Návrat na hotel, voľný program, možnosť návštevy paláca Bahia z 19. storočia, ktorý počas 14 rokov stavali tí najlepší marockí remeselníci. Obdivovať tu budete precíznu mozaikovú výzdobu - zellige, vyrezávané moucharabie, štukovú výzdobu takú jemnú a dokonalú, že pripomína krajku, dokonale zachovalé maľby s florálnymi motívmi na cédrovom dreve a iné skvosty marockej architektúry. Večera, nocľah.
4. deň zájazdu: po raňajkách vyrážame luxusným klimatizovaným autobusom do Jardin BioAromatique d´Ourika. Záhrada, v ktorej sa nachádza viac ako 60 miestnych berberských liečivých rastlín, vám priblíži voňavý svet aromaterapie, esenciálnych olejov a fytoterapie. Vysvetlíme si, ako sa lisuje arganový olej, pomaľujete sa henou a upečiete si svoj vlastný arabský chlieb. Po obede a mätovom čaji si namiešate vlastný afrodiziakálny olejový parfém ako z rozprávok 1000 a 1 noci. Nádherný deň plný zážitkov, chutí a vôní. Návrat na hotel, večera, nocľah.
5. deň zájazdu: transfer na letisko, odlet priamym letom z Marakéša do Bratislavy, príp. Viedne.

Ubytovanie:

1x v 4* hoteli Lixus Beach resort, 3x v 4* hoteli v širšom centre Marakéšu (dvojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením - sprcha a WC)

Stravovanie:

3x polpenzia (raňajky a večere), 1x obed

Doprava:

Letecká doprava: tam Bratislava - Tangier, späť Marakéš - Bratislava, príp. Viedeň.

Ostatné:

služby sprievodcu CK, doprava klimatizovaným autokarom podľa programu zájazdu ( celodenný výlet na vodopády Sti Fadma, prednáška, maľovanie hennou, joga, prednáška o arganovom oleji)

Povinné príplatky:

servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery v cieľovej destinácii) vo výške 210 € na osobu od 2 rokov, palivový príplatok, miestna pobytová daň hradená priamo na recepcii hotela, obslužné 20 €/os. (platí sa priamo v Maroku)

Priplatky:

za 1/1 izbu + 80 €, balíček vstupov 100 €/os.

Poznámka:

CK si vyhradzuje právo zmeniť program zájazdu.

Oficiálna kategória:

****

Top First minute

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour