Maroko Marakéš „shopping“ - poznávací zájazd
hotel | ****

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:


Prijmite pozvanie do krajiny Tisíc a jednej noci. Kľukaté uličky a staré mediny s trhmi vám vyrozprávajú svoje príbehy. Čakajú vás netradičné nákupy, najlepší mätový čaj, omamná šťava z čerstvých granátových jabĺk, orientálna vôňa korenia a jedinečná kuchyňa. Vydajte sa spolu s nami spoznať Marakéš.
1. deň zájazdu: odlet z letiska v Bratislave,resp. Viedne priamym letom na letisko v Marakéši, ktoré je kráľovským sídelným mestom rozprestierajúcim sa na úpätí pohoria Atlas. V jeho uličkách ožívajú rozprávky a jeho podmanivému kúzlu, farbám a vôňam podľahnete rovnako ako mnohí návštevníci pred vami. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie, večera. Po krátkom oddychu prehliadka rozľahlého námestia Djemaa el Fna (zapísané na zozname UNESCO). Zámerne bolo postavené tak, aby sa sem zmestili pravidelné trhy, ktoré sa tu poriadajú už 1000 rokov. Čaká na vás jedinečné divadlo, ktorého hlavnými aktérmi sú zaklínači hadov, astrológovia, mágovia, predavači zázračných odvarov či brušné tanečnice. Osviežiť sa môžete znamenitou šťavou z čerstvých pomarančov alebo citronádou, ktoré nájdete v pouličných kaviarňach. Nikde inde nebudú chutiť tak výnimočne, ako práve tu. Na námestí sa nachádzajú aj stánky so skvelými miestnymi špecialitami. Návrat do hotela, nocľah.
2. deň zájazdu: raňajky, odchod do mesta. Dopoludnia návšteva trhov v starej medine. Nájdete tu naozaj všetko, na čo si len pomyslíte – nádherné ručne vypracované berberské šperky, omamné koreniny, šaty ako z rozprávok Tisíc a jednej noci, topánky, luxusné kožené kabelky, ručne pletené košíky, tepané lampy, alabastrové sošky, drahé kamene, či tradičné berberské koberce. Pamätajte na to, že pri každej kúpe sa treba o cenu zjednávať. Nasleduje prestávka na obed v medine, kde môžete ochutnať znamenitý miestny street food. Popoludní návšteva paláca Bahia z 19. storočia, ktorý počas 14 rokov stavali tí najlepší marockí remeselníci. Obdivovať tu budete precíznu mozaikovú výzdobu - zellige, vyrezávané moucharabie, štukovú výzdobu takú jemnú a dokonalú, že pripomína krajku, dokonale zachovalé maľby s florálnymi motívmi na cédrovom dreve a iné skvosty marockej architektúry. Návrat do hotela vo večerných hodinách, večera, nocľah.
3. deň zájazdu: po raňajkách presun do štvrte Guélize, kde si užijete nákupy v obchodoch a butikoch za stanovené, pevné ceny. Na obed môžete ochutnať kuskus a národné jedlo tajine - nazvané podľa nádoby, v ktorej sa dusí vo vlastnej šťave. Po obede prehliadka ikonických záhrad Jardin Majorelle. Tie sú darom Yves Saint Laurenta mestu, ktoré ho prijalo s otvorenou náručou. Obdivovať tu budete až 300 rastlinných druhov zo všetkých piatich kontinentov. Návrat do hotela, večera, nocľah.
4. deň zájazdu: raňajky, v dopoludňajších hodinách návšteva Musee du Parfum. Je to očarujúce malé múzeum prírodných parfémov a vonných esencií, ktoré sú veľmi úzko späté s kúzlom Maroka. Popoludní možnosť návštevy hammamu, kde po zážitku čas i priestor nadobudne úplne inú dimenziu (extra platba). Návrat do hotela, večera, nocľah.
5. deň zájazdu: transfer na letisko v ranných hodinách, odlet priamym letom z mesta Marakéš na letisko v Bratislave, príp. do Viedne.

Ubytovanie:

4x v dvojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením (sprcha a WC ) v 4* hoteli v širšom centre Marakéšu

Stravovanie:

3x polpenzia, 1x večera

Doprava:

Letecká doprava: Bratislava - Marakéš - Bratislava, resp. Viedeň - Marakéš - Viedeň.

Ostatné:

služby sprievodcu CK, doprava klimatizovaným autokarom podľa programu zájazdu bez vstupov, DPH

Povinné príplatky:

servisné poplatky (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, iné poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy a transfery v cieľovej destinácii) vo výške 210 € na osobu od 2 rokov, palivový príplatok, miestna pobytová daň hradená priamo na recepcii hotela, obslužné 20 €/os. (platí sa priamo v Maroku)

Priplatky:

za 1/1 izbu + 80 €, balíček vstupov 20 €/os.

Poznámka:

CK si vyhradzuje právo zmeniť program zájazdu.

Oficiálna kategória:

****

Top First minute

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour