Madeira - ostrovný raj s turistikou - Poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Prahy priamym letom na portugalský ostrov Madeira, ktorý je pre mnohých rajom s večne príjemnou klímou, nádhernou a rozmanitou krajinou plnou endemických rastlín. Ubytovanie na 4 noci v hoteli na severozápadnom cípe v Porto Moniz.
2. deň: raňajky, niekoľkohodinová vychádzka v okolí dedinky Lamaceiros. Vďaka tunajšej hustej vegetácii a terasovitým políčkam plným zelene sa Madeira niekedy nazýva aj „európske Bali“. V Porto Moniz budeme mať možnosť vyskúšať kúpanie vo svetovo známych lávových bazénoch, relaxovať na pobrežnej promenáde a možnosť turistiky. Návrat do hotela a nocľah.
3. deň: raňajky, prejdeme sa atraktívnou cestou plnou nádherných vyhliadok po divokom severnom pobreží a vydáme sa na kráľovskú Levadu do Rei, ktorá nás prevedie vavrínovým pralesom v okolí mestečka Sao Jorge. Návrat do hotela a nocľah.
4. deň: raňajky, výjazd na náhornú plošinu Paúl de Serra, kde si prezrieme najstaršie vavríny na ostrove v „rozprávkovom lese“ v oblasti Fanalu. Budeme pokračovať do Rabacalu, kde prejdeme pozdĺž niektorej z levád v okolí vodopádu Risco. Za svitu bateriek prekonáme 900 m dlhý tunel a vrátime sa cez najzápadnejší výbežok ostrova Ponta do Pargo do hotela, nocľah.
5. deň: raňajky, presunieme sa do vnútra madeirského centrálneho masívu, kde sa nám za priaznivého počasia otvoria nádherné výhľady do všetkých strán. Z Achady do Teixeira (1592 m n.m.) sa pohodovou cestou vo vysokohorskom prostredí vydáme na Pico Ruivo, ktorý je najvyšším vrchom Madeiry (1862 m n.m.). Ďalej prejdeme do oblasti Curralu das Freiras - „Údolie mníšok“, ktoré si najskôr prezrieme z vyhliadky Eira do Serrado a potom v samotnej dedinke môžeme ochutnať niektorú z miestnych preslávených gaštanových špecialít. Transfer na ubytovanie v hoteli v hlavnom meste Funchal a nocľah.
6. deň: raňajky, na výlete nás prekvapí úplne iná krajina. Prejdeme sa polostrovom Sao Lourenco, ktorý sa okrem suchomilnej kveteny pýši svojimi farebnými lávovými stenami príkro padajúcimi do oceánu. Popoludnie môžeme využiť k pobytu a prehliadke Funchalu, prípadne sa vydať do štvrte Monte s kostolom, kde odpočíva posledný český kráľ Karol I. Môžeme navštíviť tropickú záhradu (vstup 13 €), múzeum minerálov a dopriať si ochutnávku skvelého madeirského vína. K návratu možno využiť zjazd na saniach (carro de cesto - miestna svetoznáma atrakcia, od 30 € ), alebo lanovku (jednosmerne cca 11 €). Návrat do hotela a nocľah.
7. deň: raňajky, prejdeme sa po Caldeirao Verde („zelený kotol“), ktorá je jednou z najkrajších levádových trás na Madeire, pre zdatnejších aj s možnosťou predĺženia na levádu Caldeirao do Inferno. Pozdĺž levády sa ide rovnakou trasou tam i späť, možno sa teda prejsť v podmanivej bujnej vegetácii madeirského severu podľa vašich preferencií. Návrat cez mestečko Santana, kde si pozrieme typické trojuholníkové farebné domčeky „casa de colmo“. Návrat do hotela a nocľah.
8. deň: raňajky, voľno, záverečný relax vo Funchale, v závislosti od letových časov transfer na letisko a predpokladaný odlet popoludní z Madeiry do Prahy.

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC), z toho 4 x v 2*/3* hoteli v Porto Moniz a 3 x v 3* hoteli v hlavnom meste Funchal.

Stravovanie:

7 x raňajky.

Doprava:

Letecká doprava: Praha - Funchal a späť.

Ostatné:

doprava autobusom alebo mikrobusom po Madeire podľa programu, slovensky alebo česky hovoriaci sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 180 €, 5 x večera 220 €..

Oficiálna kategória:

**

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour