Libanon Švajčiarsko Blízkeho východu De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. a 2. deň: popoludní odlet z Viedne do Bejrútu (s prestupom), po polnoci prílet do hlavného mesta Libanonu, transfer do hotela, nocľah. Po neskorých raňajkách prehliadka centra Bejrútu: námestie Nejme, kde leží budova parlamentu i ikonická hodinová veža z r. 1930. Malebný je pohľad na dve skalné formácie v mori nazývané „holubie skaly“. Uvidíte Libanonské národné múzeum, novopostavenú mešitu Mohamad Al-Amin aj Katedrálu sv. Juraja (1894), ktorej stavba je inšpirovaná rímskou Bazilikou Santa Maria Maggiore. Prechádzka po promenáde pri zálive Zaytouna, kde je vybudovaná moderná obchodno – prístavná a oddychová zóna. Návrat do hotela, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, prehliadka nádhernej krasovej jaskyne Jeita (dĺžka 2,2 km), ktorá bola finalistom pri voľbe 7 prírodných divov sveta. Z mesta Jounieh sa vyvezieme za 9 minút lanovkou do dedinky Harissa k soche Panny Márie – patrónky Libanonu. Je tu úžasný výhľad na Jounieh a Stredozemné more. Návšteva jedného z najstarších obývaných miest sveta – Byblos (UNESCO). Pred 5000 rokmi bolo centrom obchodu s papyrusom, jeho slávu pripomínajú zvyšky pohanských chrámov, kráľovské hrobky, mestské hradby. Pokračovať budeme do Annanya - „Lurd Blízkeho východu“ ku hrobu sv. Charbela. Návrat do hotela, večera, nocľah.
4. deň: raňajky, celodenný výlet začne v bývalom centre ummájovských kalifov - Anjar (UNESCO), kde uvidíte zachované pozostatky palácového mesta z 8.st. Prejdete údolím Bekaa a navštívite najzachovanejší rímsky antický chrámový komplex v Baalbeku (UNESCO) z 1.-3.st. Po ochutnávke vína vo vinárskej oblasti Ksara návrat do hotela. Večera, nocľah.
5. deň: raňajky, prechod cez údolie Kadisha (UNESCO). Sú tu jedny z najstarších kresťanských kláštorov na svete. Nádherné cédrové lesy, ktorých drevo bolo použité na stavbu jeruzalemských chrámov, budete obdivovať pri Bshare (UNESCO). Navštívite rodnú dedinku sv. Charbela - Bekaa Kafra i kláštor maronitov sv. Antona z Kozhaya. Návrat do hotela, večera, nocľah.
6. deň: raňajky, návšteva prírodnej oblasti Chouf, ktorú nezasiahol stavebný rozmach a uchováva libanonskú prírodu v plnej kráse. V rezervácii rastie 20% z celkového počtu cédrov v krajine, z ktorých mnohé majú aj 2000 rokov. V Beiteddine - bývalom sídle emirátu, uvidíte palác z 18. st. emira Bashira II., ktorý sa stal neskôr letnou prezidentskou rezidenciou. Pokračujete do Deir al-Qamar, mestečka s horským šarmom, ktoré symbolizuje náboženskú diverzitu Libanonu. Mešita, kresťanský chrám i synagóga ležia neďaleko seba na hlavnom námestí. Návrat do hotela, nocľah.
7. deň: raňajky, objavíte dva starobylé fénické prístavy a perly histórie krajiny. Tretie najväčšie libanonské mesto Sidon (kandidát UNESCO) je známe svojim morským križiackym hradom. Navštívite Tyre, kde je najvýznamnejším svedkom histórie hipodrom zaradený do zoznamu UNESCO. Mesto je známe z mytológie ako rodisko Európy, fénickej ženy, ktorú uniesol Zeus v podobe bieleho býka. Zastavíte sa v Maghdouche pri veži Panny Márie z Mantary, kde čakala na Ježiša, keď učil v Sidone a Tyre. Návrat do hotela, večera.
8. deň: po polnoci transfer na letisko a odlet z Bejrútu (s prestupom) do Viedne.

Ubytovanie:

6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprch, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:

6 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Bejrút a späť.

Ostatné:

doprava autokarom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os., obslužné 50 €/os. (platí sa sprievodcovi na mieste)

Priplatky:

za 1/1 izbu 250 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour