Kráľovské mestá Škandinávie - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:


1. deň: odlet z Viedne do Štokholmu, najväčšieho mesta Škandinávie. Kráľovský palác Kungliga Huset či budovy Opery a Parlamentu, to je časť zastávok pešieho okruhu starým mestom. V prípade záujmu návšteva Skansenu. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, mestu rozloženému na stovkách ostrovčekov vládne radnica Stadhuset, z jej veže sa otvára nádherný výhľad na stred mesta. Ďalej môžeme navštíviť katedrálu Domkyrkan s hrobkami švédských kráľov. Doporučujeme plavbu loďou po jazere Mälaren, na ktorého konci čaká pekný park pri kráľovskom paláci Drottningholm. Uvidíme aj unikátnu bojovú loď Vasa (bola vyzdvihnutá po 333 rokoch z morského dna). V podvečer odchod západným smerom v ústrety ďalšej škandinávskej krajine – Nórsku. Ubytovanie v hoteli v okolí Örebro, večera a nocľah
3. deň: raňajky, prekročenie nórskej hranice, popoludní príchod do Osla. Prechádzka od novej dominanty mesta – budovy Opery, ktorá leží priamo pri fjorde, pešou zónou Karl Johans Gate, okolo ktorej sú rozmiestnené hlavné budovy mesta (parlament, univerzita, Národné divadlo) dôjdeme ku Kráľovskému palácu. V parku Frognerpark, kde je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda, sa stretneme so symbolom mesta – Sinnataggen (v preklade Zlostiaci sa chlapček), fontánou, monolitom a ďalšími sochami tohto najznámejšieho nórskeho sochára. Ubytovanie v hoteli v okolí Osla, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, celodenný pobyt v Osle. Veľkým pojmom pre návštevníkov Osla je polostrov muzeí Bygdoy. Môžete tu obdivovať polárnu loď Fram, na ktorej sa plavili polárni dobyvatelia Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnému i južnému pólu, papyrusovú loď Ra II Thora Heyerdahla i 3 vikingské lode staré viac než tisíc rokov. Deň končí výhľadom na mesto z vrchu Holmenkollen, kde sa nachádza skokanský mostík postavený pre MS v lyžovaní 2011. Návrat do hotela, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, na švédsko-nórskej hranici nás privíta prvý fjord Iddefjorden, cez ktorý prejdeme po moste Svinesundsbron. Zavítame do oblasti Tanum (UNESCO), známej početnými nálezmi skalných kresieb. Popoludní prehliadka 2. najväčšieho švédského mesta Göteborg: námestie Gustav Adolfs Torg, kanál Stora Hamn, Katedrála Gustava Domkyrka, moderné budovy Admirality a Opery. Ubytovanie, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, zo Švédska je to doslova len na skok do Dánska. Dve krajiny spája nielen veľmi blízka história, ale tiež poloha pri Oresundskej úžine. Medzi mestami Helsingborg a Helsingor plávajú nepretržite trajekty. Predpoludním uvidíme z paluby jedného z trajektov Hamletov hrad Kronborg. Návšteva najkrajšieho dánskeho zámku Frederiksborg, ktorý je postavený na troch ostrovoch jazera Slotso. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, okružná jazda hlavným mestom Kodaň a prejdeme sa ku slávnej soche Malej morskej víly. Uvidíme tiež kráľovský zámok Amalienborg - sídlo kráľovskej rodiny, kde na poludnie prebieha slávnostné striedanie stráží. Nakoniec nás čaká Nyhavn - starý prístav v centre mesta, kde žil Hans Christian Andersen. Transfer na letisko a odlet z Kodane do Viedne.

Ubytovanie:

6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistických hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:

6 x polpenzia (raňajky a večere - jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Štokholm a Kodaň - Viedeň.

Ostatné:

doprava autobusom podľa programu, služby slovenského sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 185 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 240 €, vstupy cca asi 400 SEK, 200 NOK a 150 DKK (spolu cca 100 €/os).

Strana v katalógu:

328

koala ultra zľavy

Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Koala Tours (2018), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour