Klenoty Nórska a Islandu - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Prahy s prestupom do Bergenu (druhé najväčšie mesto Nórska). Prehliadka centra (rybí trh, uličky s farebnými domami na nábreží Bryggen - UNESCO). Na vyhliadku Fløyen možno ísť peši, alebo pozemnou lanovkou. Ubytovanie v centre, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, cestou z Bergenu na severovýchod sa zastavíme pri vodopáde Tvindefossen a navštívime vikingskú dedinu pri Gudvangene. Preplavíme sa cez úzky Naeryofjord a pokračujeme po najdlhšom nórskom fjorde Sognefjorden do prístavu Kaupanger, kde si pozrieme stĺpový kostol z 12. storočia. Presun na ubytovanie, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, deň bude znamení najdlhšieho pevninského ľadovca Jostedalsbreen. Prídeme do blízkosti ľadovcového splazu Nigarsbreen, preplavíme sa loďkou po ľadovcovom jazere a vystúpime až na dosah mohutného čela ľadovca. Fjordy opustíme horskou cestou s nádhernými výhľadmi na najvyššie škandinávske pohorie Jotunheimen. Cesta na ubytovanie do olympijského Lillehammeru, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, presun na prehliadku hlavného mesta Oslo, začneme na polostrove múzeí Bygdøy, kde má svoj domov polárna loď Fram. Môžeme si pozrieť plť Kon Tiki a papyrusovú loď Ra II výskumníka Thora Heyerdahla. Prejdeme po pešej zóne Karl Johans Gate a budeme obdivovať skvostnú budovu Opery na brehu Oslofjordu. Navštívime športový areál Holmenkollen s moderným skokanským mostíkom a fantastickou vyhliadkou na Oslo. Presun do hotela a nocľah.
5. deň: skoré raňajky, odchod na letisko a odlet na Island. Prehliadka hlavného mesta Reykjavik (radnica, parlament a moderný kostol Hallgrímskirkja, vodojem Perlan). Odchod na ubytovanie (3 noci) v dvojlôžkových chatkách v meste Selfoss, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, cestou po pobreží možno uvidíme sopku Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss (dá sa vstúpiť za jeho vodnú stenu). V tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss a urobíme vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skóga neďaleko 60-metrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Dyrhólaey nás očarí skalná brána. Pri mestečku Vík navštívime čiernu sopečnú pláž a zastavíme sa pri splaze ľadovca Sólheimajökull. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, dnes nás čaká tzv. zlatý trojuholník. Navštívime biskupstvo v osade Skálholt. Ďalej pôjdeme do oblasti Geysir s aktívnym gejzírom Strokkur. Uvidíme vodopád Gullfoss na rieke Hvítá. Popoludní sa zastavíme v národnom parku Þingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a tu bol v 10. st. založený najstarší parlament sveta – Alþing. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
8. deň: raňajky, dopoludnia vychádzka na sopečný polostrov Reykjanes, uvidíme geotermálne pole Krísuvík, útesy pri majáku Reykjanesvíti a horúce pramene Gunnuhver. Na záver sa môžeme vykúpať v svetoznámych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup je nutné objednať už pri prihlásení na zájazd), pre ostatných doporučí sprievodca iný program podľa počtu záujemcov. Po polnoci odlet do Prahy.
9. deň: ráno prílet do Prahy.

Ubytovanie:

7 x v dvojlôžkových izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC), z toho 4 x v turistických hoteloch v Nórsku a 3 x v chatkách na Islande.

Stravovanie:

7 x raňajky a 6 x večere (jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Praha – Bergen, Oslo – Keflavik, Keflavik – Praha.

Ostatné:

doprava autobusom podľa programu, miestne trajekty, služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 420 €, vstup do Modrej lagúny 75 € /os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), vstupné v Nórsku minimálne, na Islande cca 3000 ISK/os. (cca 25 €/os.).

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour