Klenoty Nórska a Islandu - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: popoludní odlet z Prahy (s prestupom) do druhého najväčšieho nórskeho mesta - Bergen. Prílet do jedného z najkrajších miest sveta, ktoré leží v oblasti nedotknutých ľadovcov, priezračných jazier, nekonečne hlbokých fjordov, množstva ostrovov a ostrovčekov. Transfer na ubytovanie, nocľah.
2. deň: raňajky, program začne plavbou trajektom cez druhý najdlhší fjord sveta Sognefjorden. Dostanete sa na dosah ľadovcového splazu Nigardsbreen, ktorý je jedným z najatraktívnejších ľadovcov na svete. Cestu na ubytovanie vám skráti najdlhší cestný tunel sveta Lærdalstunnelen s dĺžkou 24,509 km, ktorý bol postavený za 5 rokov. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky, na poludnie návrat do Bergenu a prechádzka jeho turistickým centrom s rybím trhom a uličkami s unikátnymi farebnými hanzovnými domami na nábreží Bryggen učupenými na svahoch nad prístavom (UNESCO). Za návštevu stojí aj starodávna pevnosť Bergenhus, ktorá je umiestnená pri vstupe do prístavu a jej vznik je datovaný do roku 1240. Mariánsky kostol, pozemná lanovka Fløyen, prípadne akvárium a skanzen, alebo čarovné uličky s drevenými domčekmi. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet na Island, prílet do Keflaviku. Autobusom sa prepravíte do hlavného mesta Islandu – Reykjavík. Pozriete si najväčšie pamätihodnosti mesta: radnicu, parlament a moderný kostol Hallgrímskirkja so zastávkou pri vodojeme Perlan. Prejazd do mesta Selfoss na ubytovanie (3 noci) v dobre vybavených dvojlôžkových chatkách, alebo v penzióne. Večera a nocľah.
5. deň: raňajky, cestou po južnom pobreží možno uvidíte sopku Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdete pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíte vodopád Gljúfrafoss a do tretice si urobíte krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skóga neďaleko monumentálneho šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budete môcť obdivovať skalnú bránu, pri mestečku Vík navštívime čiernu sopečnú pláž a zastavíte sa pri splaze ľadovca Sólheimajökull. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, dnes nás čaká tzv. zlatý trojuholník. Navštívime biskupstvo v osade Skálholt. Ďalej pôjdeme do oblasti Geysir s aktívnym gejzírom Strokkur. Uvidíte vodopád Gullfoss na rieke Hvítá. Popoludní sa zastavíte v národnom parku Þingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a tu bol v 10. st. založený najstarší parlament sveta – Alþing. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, dopoludnia vychádzka na sopečný polostrove Reykjanes, uvidíte geotermálne pole Krísuvík, útesy pri majáku Reykjanesvíti a horúce pramene Gunnuhver. Na záver sa môžete vykúpať v svetoznámych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup je nutné objednať už pri prihlásení na zájazd), alebo v miestnom kúpalisku s termálnymi sedacími bazénmi (cca 8 €/os., platba na mieste). Po polnoci odlet priamym letom do Prahy.
8. deň: ráno prílet do Prahy.

Ubytovanie:

6 x v dvojlôžkových izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC), z toho 3 x v turistických hoteloch v Nórsku a 3 x na Islande v chatkách (jún) a penzióne (august).

Stravovanie:

6 x raňajky a 5 x večere (jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Praha – Bergen – Keflavik – Praha.

Ostatné:

doprava autokarom podľa programu, miestne trajekty, služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 340 €, vstup do Modrej lagúny 75 € /os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), vstupné v Nórsku minimálne, vstupné na Islande cca 3000 ISK/os. (cca 25 €/os.).

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour