Klenoty Nórska a Islandu - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: v podvečer odlet z Prahy do nórskej metropoly Oslo. Transfer na ubytovanie, nocľah.
2. deň: raňajky, prehliadka Osla začne na polostrove múzeí Bygdøy kde našla svoj trvalý domov polárna loď Fram. Môžete si pozrieť aj plť Kon Tiki a papyrusovú loď Ra II výskumníka Thora Heyerdahla. Prejdeme sa po pešej zóne Karl Johans Gate a budeme obdivovať skvostnú modernú budovu Opery na brehu Oslofjordu. Navštívime športový areál Holmenkollen s nádhernou vyhliadkou na Oslo. V podvečer transfer údolím Hallingdalen na ubytovanie, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, dopoludnia prechádzka v nenáročnom teréne najväčšej európskej náhornej plošiny Hardangervidda. Cestou k fjordom sa zastavíme pri vyhliadke na vysoké vodopády Vøringfosses. Odvezieme sa k ramenu fjordu Hardangerfjorden nad ktorým prejdeme po viac než kilometrovom závesnom moste Hardangerbrua. V podvečer sa ubytujeme v hoteli priamo na brehu fjordu, večera, nocľah.
4. deň: raňajky, dnes pôjdeme kráľovstvom fjordov, hôr a vodopádov, navštívime farmu s chovom lososov priamo na vode fjordu. Krátka prechádzka nás zavedie za vodnú clonu vodopádu Steindalsfossen. Popoludní prehliadka Bergenu - druhého najväčšieho nórskeho mesta (centrum s rybím trhom a uličkami s farebnými hanzovnými domami na nábreží Bryggen - UNESCO). Na vyhliadku Fløyen je možné vyjsť peši, alebo sa odviezť pozemnou lanovkou. Ubytovanie, večera a nocľah.
5. deň: skoré raňajky, odchod na letisko a odlet na Island. Prehliadka hlavného mesta Reykjavik (radnica, parlament a moderný kostol Hallgrímskirkja, vodojem Perlan). Ubytovanie v dvojlôžkových chatkách, alebo v penzióne v meste Selfoss, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, cestou po južnom pobreží možno uvidíme sopku Hekla a pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do tretice urobíme krátku vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skóga neďaleko šesťdesiatmetrového vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Islandu Dyrhólaey budeme obdivovať skalnú bránu, pri mestečku Vík navštívime čiernu sopečnú pláž a zastavíme sa pri splaze ľadovca Sólheimajökull. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, dnes nás čaká tzv. zlatý trojuholník. Navštívime biskupstvo v osade Skálholt. Ďalej pôjdeme do oblasti Geysir s aktívnym gejzírom Strokkur. Uvidíme vodopád Gullfoss na rieke Hvítá. Popoludní sa zastavíme v národnom parku Þingvellir (UNESCO). V tejto oblasti sa rozostupuje európska a americká litosférická doska a tu bol v 10. st. založený najstarší parlament sveta – Alþing. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
8. deň: raňajky, dopoludnia vychádzka na sopečný polostrove Reykjanes, uvidíme geotermálne pole Krísuvík, útesy pri majáku Reykjanesvíti a horúce pramene Gunnuhver. Na záver sa môžeme vykúpať v svetoznámych termálnych kúpeľoch Modrá lagúna (vstup je nutné objednať už pri prihlásení na zájazd), pre ostatných doporučí sprievodca iný program podľa počtu záujemcov. Po polnoci odlet priamym letom do Prahy.
9. deň: ráno prílet do Prahy.

Ubytovanie:

7 x v dvojlôžkových izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC), z toho 4 x v turistických hoteloch v Nórsku a 3 x na Islande v chatkách (jún a júl) a penzióne (august).

Stravovanie:

7 x raňajky a 6 x večere (jeden až dva chody bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Praha – Oslo (*Bergen), Bergen (*Oslo) – Keflavik – Praha.

Ostatné:

doprava autobusom podľa programu, miestne trajekty, služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 420 €, vstup do Modrej lagúny 75 € /os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), vstupné v Nórsku minimálne, na Islande cca 3000 ISK/os. (cca 25 €/os.).

Top First minute
Top First minute 5%

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2020), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour