Izrael a Petra De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: odlet z Viedne do Tel Avivu.
2.deň: prílet do Tel Avivu krátko po polnoci, transfer autokarom do Betlehema, ubytovanie v hoteli, nocľah. Po neskorých raňajkách nasleduje prehliadka Betlehema, počas ktorej navštívime Baziliku narodenia Ježiša Krista, Jaskyňu Mlieka a Polia pastierov. Popoludní nás čaká kúpanie v Mŕtvom mori. Vzhľadom na vysoký obsah minerálov v Mŕtvom mori nežijú žiadne živočíchy. Ani vy si v ňom nezaplávate, ale na vlastnej koži pocítite jeho slanosť a hustotu. V podvečer návrat do Betlehema, večera a nocľah.
3.deň: raňajky, prehliadka Jeruzalema. Prvými obyvateľmi mesta boli Kanaánci v dobe bronzovej. Dnes je Jeruzalem najväčším mestom Izraela a posvätným mestom troch náboženstiev – kresťanstva, judaizmu a islamu. V jeho srdci leží hradbami obohnané Staré mesto (UNESCO). Má štyri štvrte – židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Počas pešej prehliadky navštívime Getsemanskú záhradu, Olivovú horu i Múr nárekov, kde môžete vložiť svoje prosby. Prejdeme po trase Ježišovej krížovej cesty - Via Dolorosa na Kalváriu. Tu s pokorou v srdci navštívime Baziliku Božieho Hrobu. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.
4.deň: raňajky, odchod z Betlehema na pevnosť Massada (UNESCO). Bola postavená Herodesom Veľkým v 1.st. pr. Kr. a počas prvej židovskej vojny sa stala symbolom hrdinského odporu Židov proti Rimanom. Na Massadu sa vyvezieme lanovkou, z ktorej je krásny výhľad na pevnosť i Mŕtve more. Následne si navštívime továreň na výrobu kozmetiky Ahava (možnosť nákupu) a urobíme krátku zastávku v obľúbenom letovisku Eilat pri Červenom mori. Tu prekročíme hranice Jordánska a budeme pokračovať v ceste do Petry. Ubytovanie v hoteli v Petre, večera, nocľah.
5.deň: raňajky, prehliadka Petry s miestnym sprievodcom. Petra bola hlavným mestom Nabatejského kráľovstva a kvôli farbe skál je nazývaná aj ružovo - červeným mestom. Prístup do Petry je cez 1,2 km dlhú roklinu Siq, ktorá vedie k známej klenotnici Al- -Khazneh. Tá bola pôvodne postavená ako mauzóleum kráľa Aretasa IV. v 1. st. a od roku 2007 je jedným z nových 7 divov sveta. Návrat do hotela, večera, nocľah.
6.deň: raňajky, odchod z Petry cez Madabu – známu byzantskými chrámami a mozaikou mapy Jeruzalema k vrchu Nebo, odkiaľ Mojžiš po prvýkrát uvidel Zasľúbenú zem a na tomto mieste je pravdepodobne aj pochovaný. Cez hraničný prechod Allenby Bridge sa vrátime do Izraela. Zastavíme sa v Jerichu - najnižšie ležiacom meste na Zemi s najstarším osídlením. Transfer do Betlehema, ubytovanie, večera, nocľah.
7.deň: raňajky, čaká nás prehliadka nového Jeruzalema: izraelský parlament Knesset, Knesset Menorah (bronzová menora vážiaca 4 tony – v parku Gan Havradim) a Izraelské múzeum, v ktorom sú uložené zvitky s textami od Mŕtveho mora, ako i množstvo historických a umeleckých exponátov. Napokon si pripomeniete tienistú stránku histórie návštevou múzea holokaustu Yad Vashem. Popoludní zastávka na kúpanie v Mŕtvom mori. Návrat do Betlehema, večera, nocľah.
8.deň: raňajky, odchod autobusom z Betlehema na panoramatickú prehliadku Tel Avivu a starobylého prístavu Jaffa. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli.

Stravovanie:

7 x polpenzia (švédske stoly).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Tel Aviv a späť.

Ostatné:

doprava po Izraeli klimatizovaným autobusom, služby slovensky/česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 230 €/os. V Izraeli sa platí: obslužné 50 USD/os., izraelské vstupy 50 USD/os., vstup do Petry, víza a obojstranné hraničné vstupné a výstupné poplatky 150 USD/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 240 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

Strana v katalógu:

325

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour