Izrael a Mŕtve more De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: odlet z Viedne do Tel Avivu. Transfer autobusom na sever Izraela do oblasti Galilea, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
2.deň: raňajky, na úvod navštívime bývalé rímske hlavné mesto provincie Beit Shean, ktoré bolo v 1.st. aj jedným z miest Dekapolisu. Dnes je ťažiskom archeologický národný park, kde dostaneme obraz, ako vyzeralo rímske mesto pre 30 – 40 tisíc obyvateľov. Najkrajším objektom je rímsky amfiteáter v Beit Shean (kandidát UNESCO), ktorý slúži i v súčasnosti. Budeme pokračovať údolím rieky Jordán ku Genezaretskému jazeru a ďalej až na Golanské výšiny. Navštívime kibuc, pozrieme si vinárstvo na Golanských výšinách a ochutnáme miestne víno. Uvidíme mestá Kafarnaum a Tabgha. Návrat do hotela, večera a nocľah.
3.deň: raňajky, prehliadka Nazaretu a Baziliky Zvestovania, cesta k hore Carmel a popri drúzskych dedinkách do prístavného mesta Haifa na pobreží Stredozemného mora. Očarí vás panoramatický výhľad na prístav a záhrady Báhai (UNESCO). Navštívime aj staroveké prístavné mesto Acre (UNESCO) a cestou okolo hory Tabor sa vrátime do hotela, večera a nocľah.
4.deň: raňajky, pozrieme si pravdepodobné miesto krstu Ježiša Krista – Yardenit a navštívime prírodný park Gan Hashlosha (Sachne). Najväčšou atrakciou parku sú prírodné bazény, ktoré sú napájané prameňmi so stálou teplotou vody 28 st. C. Zrelaxovaní v teplých prameňoch sa presunieme údolím rieky Jordán do Jericha, ktoré drží dve svetové prvenstvá: je najnižšie ležiacim mestom sveta a je zároveň najstarším trvalo obývaným mestom sveta. Okrem iného je mesto známe i produkciou najlepších datlí na svete. Nasledovať bude zastávka na kúpanie v Mŕtvom mori a transfer do hotela v Betleheme, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, prehliadka Jeruzalema začne na Olivovej hore a v Getsemanskej záhrade. Odtiaľ prejdeme do Starého mesta (UNESCO), ktoré je obohnané hradbami a má 4 štvrte: židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Pre židov je tým posvätným miestom Múr nárekov, kde sa i vy môžete pridať k tisícom ľudí, ktorí doňho vkladajú svoje prosby. Pre moslimov je to mešita Al-Aksa na Chrámovej hore. A pre kresťanov je to tajomný Boží hrob v Bazilike Božieho Hrobu na Golgote, ku ktorej vystúpime po trase Ježišovej krížovej cesty Via Dolorosa. Plní úchvatných dojmov sa vrátime do hotela v Betleheme, večera a nocľah.
6.deň: raňajky, panoramatická prehliadka nového Jeruzalema, návšteva pamätníka holokaustu Yad Vashem. Nádherné exponáty vrátane zvitkov od Mŕtveho mora sú uchované v Izraelskom múzeu, kde na záver uvidíme model druhého jeruzalemského chrámu. Odchod do Betlehema, prehliadka Baziliky Narodenia Ježiša Krista, Jaskyne Mlieka a Polí pastierov, návrat do hotela, večera a nocľah.
7.deň: raňajky, prvou zastávkou bude nálezisko historických zvitkov v Qumrane pri Mŕtvom mori. Po jeho pobreží prídeme k pevnosti Massada (UNESCO), na ktorú sa vyvezieme lanovkou. Massada je symbolom odporu židovského ľudu proti rímskej nadvláde. Po zostupe z Massady sa okúpeme v Mŕtvom mori a overíme si tisícročnú pravdu, že tu sa nedá ani utopiť ani plávať. Návrat do hotela v Betleheme, večera a nocľah
8.deň: raňajky, transfer na letisko, odlet do Viedne.

Ubytovanie:

7 x v 3* hoteli v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC).

Stravovanie:

7 x polpenzia (švédske stoly).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň – Tel Aviv a späť.

Ostatné:

doprava po Izraeli klimatizovaným autobusom, služby miestneho sprievodcu (slovensky/česky), program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 230 €/os. V Izraeli sa platí obslužné 40 USD/os. a vstupy 150 USD/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 275 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň – Schwechat a späť 20€/os.

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour