Island - královstvo gejzírov - poznávací zájazd
turistický hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: odlet z Viedne (Prahy) do Keflavíku, čaká nás nenáročná turistika na sopečnom polostrove Reykjanes, následne presun na ubytovanie v okolí a nocľah.
2.deň: raňajky, po ceste južným pobrežím pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, v tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do tretice urobíme vychádzku ku vodopádu Skógafoss. Navštívime čiernu pláž pri mestečku Vík a splaz ľadovca Sólheimajökull. Ubytovanie a nocľah.
3.deň: raňajky, výlet do kráľovstva ľadu začne v ľadovcovej lagúne Jökulsárión. Aby zážitok z ľadových krýh, ľadovca a jazera bol čo najpôsobivejší, zahrnuli sme do ceny jazdu po jazere obojživelným člnom. Cestou späť prejdeme národný park Skaftafell a urobíme si vychádzku k vodopádu Svartifoss s pozadím čiernych čadičových stĺpov. Ubytovanie na 3 noci v meste Selfoss, nocľah.
4.deň: raňajky, navštívime „zlatý trojuholník“ so sídlom biskupstva v Skálholt, oblasť Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur (každých 5 minút vyvrhuje do výšky 20 m horúcu vodu), krásny vodopád Gullfoss, kde voda padá do hĺbky 32 m. Zastavíme sa v NP Þingvellir, kde sa rozostupuje európska a americká litosférická doska. Návrat na ubytovanie, nocľah.
5.deň: raňajky, prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik (radnica, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan), návrat do hotela a nocľah.
6.deň: raňajky, kúpanie v termále Modrá lagúna (vstup nutné objednať pri prihlásení na zájazd), resp. individuálne voľno. Transfer na letisko a popoludní odlet do Viedne (Prahy).

Ubytovanie:

3 x v izbách s príslušenstvom v 2*/3* turistickom hoteli alebo v chatkách

Stravovanie:

5 x raňajky.

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň – Keflavik a späť, pri zájazdoch * Praha - Keflavik a späť.

Ostatné:

doprava na Islande autobusom podľa programu, plavba obojživelným člnom po ľadovcovej lagúne, česky alebo slovensky hovoriaci sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 180 €, Modrá lagúna 79 €/os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), Modrá lagúna pre dieťa do 13 rokov zdarma, 4 x večera o 2 chodoch 160 €/os., transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť 20 €/os (len 9161).

Poznámka:

Zájazdy označené * sú s odletom z Prahy. Program je rovnaký, ale kvôli letom cez noc, sú zájazdy * dlhšie o 1 deň.

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour