Írsky evergreen - poznávací zájazd
hotel | **

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Prahy (v termíne 9371 je možný aj odlet z Viedne za príplatok) do hlavného mesta Írskej republiky - Dublin, ležiaceho pri ústí rieky Liffey do Írskeho mora. Transfer autobusom smerom na západ ostrova, ubytovanie v hoteli a nocľah.
2. deň: raňajky, prehliadka bývalého kráľovského mesta Clonmacnoise s ruinami katedrály a kostolov s vysokými keltskými krížmi a snáď najznámejšieho írskeho kláštora zo 6. stor. Prejazd cez Galway do prístavu Rossaveel, výlet loďou na Aranské ostrovy. Navštívime ostrov Inos Mór s veľkou šikmou kamennou plošinou s obrovskými útesmi na jednej strane a piesočnatými plážami na strane opačnej. Možnosť zapožičania bicykla, alebo prehliadky mikrobusom s miestnym sprievodcom. Po návrate do prístavu odchod na ubytovanie, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, pozrieme si oblasť Connemara s úžasne rozľahlou a divokou krajinou, ktorej dominujú dva horské hrebene národného parku. Navštívime opátstvo Kyllemore Abbey, romantickú stavbu na brehu jazera, s krásnymi záhradami obohnanú hradbami. Na programe je i prechádzka v národnom parku Connemara. Presun do mesta Galway, ktoré je považované za centrum kultúry a zábavy západného pobrežia Írska. Krátka prehliadka mesta, odchod na ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, presun oblasťou Burren, tvorenou zvrásneným vápencovým povrchom k jednému z najznámejších miest Írska - ikonickým útesom Cliffs of Moher (týčia sa do výšky 200 m v dĺžke asi 8 km). Neďaleko Limericku, pri ústí rieky Shannon, navštívime stredovekú pevnosť Bunratty Castle s malým skanzenom. Presun na ubytovanie, večera a nocľah.
5. deň: raňajky, uskutočníme okružnú jazdu „Ring of Dingle“ po pobreží rovnomenného polostrova s krásnymi výhľadmi na more, úžasnými scenériami, strmými pastvinami a divokými útesmi. Počas dňa sa zastavíme v malebnom rybárskom mestečku Dingle, na nádhernej piesočnatej pláži Inch navštívime najlepšie zachované ranokresťanské oratórium v Írsku Gallarus Oratory (staré viac než 1000 rokov a tvarom pripomínajúce obrátenú loď). Následne uskutočníme nenáročnú prechádzku po okolí. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, ráno sa prejdeme krásnym parkom a záhradami opátstva Mucross House na brehu jazera Lough Leane, kde dôjdeme k malému vodopádu Torc Waterfall. Bude možnosť pozrieť si aj zaujímavý skanzen Mucross Farm. Vrcholom dňa bude návševa najzachovalejšieho románskeho chrámu Rock of Cashel (korunovačné miesto írskych kráľov v 10. st.) v grófstve Tipperary. Je pamätný aj tým, že ho už v roku 450 navštívil sv. Patrick – patrón Írska. Odchod na ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, prehliadka írskej metropoly Dublin. Navštívime národnú katedrálu írskej protestantskej cirkvi – St. Patrick´s Cathedral (dokončená v rokoch 1220 – 1259). Je najväčším chrámom a vďaka veži o výške 43 m je aj najvyšším kostolom celého Írska. Uvidíme tiež ďalšie známe miesta, írsku univerzitu Trinity College (s jej slávnou knižnicou), nábrežie rieky Liffey, O´Connell Street ako i malebnú štvrť Temple Bar (nové kultúrne centrum mesta). Individuálne voľno, transfer na letisko a popoludní odlet do Prahy (v termíne 9371 je možný prílet do Viedne za príplatok).

Ubytovanie:

6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 2*/3* hoteloch.

Stravovanie:

6 x raňajky a 5 x večere (bez nápojov).

Doprava:

Letecká doprava: Praha (Viedeň) - Dublin a späť.

Ostatné:

podľa programu doprava po Írsku autobusom, trajekt na Aranské ostrovy, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 240 €, vstupné cca 80 €/os. transfer Bratislava - Viedeň a späť 20 €/os. (len 9371).

Oficiálna kategória:

**

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour