Gruzínsko všetkými zmyslami De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do hlavného mesta Gruzínska - Tbilisi, transfer do hotela, ubytovanie, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.
2. deň: raňajky, výlet do vinárskeho regiónu Kakheti. začneme v dedinke Badiauri ochutnávkou syra a gruzínskeho chleba priamo z pece. Pokračujeme prehliadkou Kláštora sv. Nino v Bodbe s úžasným výhľadom na údolie Alazani a cyprusové lesy. Rajom pre zaľúbených je mestečko Signaghi, kde možno uzavrieť sobáš v ktorýkoľvek deň i hodinu. Navštívime vinárstvo Kindzmarauli (ochutnávka vína a ukážka prípravy gruzínskeho jedla „khachapuri“). Prehliadka kráľovskej citadely v Gremi. Návrat do Tbilisi, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, výlet za krásami severného Gruzínska a Kaukazu začneme prehliadkou kláštora Jvari (UNESCO). Ďalšou zastávkou bude okolie vodného rezervoáru Jinvali a pevnosti Ananuri, lyžiarske stredisko Gudauri a fotozastávka pri Oblúku priateľstva vo výške viac než 2300 m. Vrcholom cesty bude návšteva Chrámu Svätej Trojice v Gergeti ležiacom vo výške 2170 m (jazda na vozidlách 4x4) pod majestátnou horou Kazbegi (5047 m), kde bol podľa gruzínskej povesti pripútaný Prometheus. Návrat po ceste spájajúcej Rusko s Arménskom a Iránom do Tbilisi, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.
4. deň: raňajky, odchod na návštevu múzea gruzínskeho rodáka J.V. Stalina v Gori. Prehliadka unikátneho jaskynného mesta Uplistsikhe (UNESCO). Cesta do druhého najväčšieho mesta Kutaisi, kde navštívime stredoveký kláštorný komplex Gelati (UNESCO) a Katedrálu Bagrati (UNESCO). Ubytovanie v hoteli v kúpeľnom mestečku Tskaltubo, večera v hoteli a nocľah.
5.deň: raňajky, návšteva Prometheovej jaskyne, prehliadka skvele zrekonštrovaného hradného komplexu Rabati (pôvodne z 9. st.) pri Akhaltsikhe. Ubytovanie v hoteli v lyžiarskom stredisku Bakuriani, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, návšteva kúpeľného mestečka Borjomi, kde pri prameni ochutnáme svetoznámu minerálnu vodu (gruzínsky exportný artikel č.1). Pozveme vás do sveta Chateau Mukhrani, zámku, záhrady a vínnych pivníc najstaršej kráľovskej dynastie sveta – Bagrationi. Prehliadka s ochutnávkou vína a ukážkou prípravy gruzínskeho jedla „khinkali“ a sladkej pochúťky „churchkhela“. Deň zakončíme prehliadkou bývalého hlavného mesta Mtskcheta a Katedrály Svetitskhoveli (UNESCO), večera v reštaurácii a nocľah.
7. deň: raňajky, prehliadka centra Tbilisi, Katedrála Sameba (jeden z najväčších ortodoxných chrámov sveta) a chrám Metekhi, lanovkou sa vyvezieme na starobylú pevnosť Narikala, prejdeme sa po historickej štvrti Abanotubani so známymi sírnymi kúpeľmi. Nebude chýbať ani prehliadka továrne a ochutnávka brandy prémiovej značky Sarajishvili, návšteva miestneho trhu a večera s folklórnou show. Návrat do hotela a nocľah.
8. deň: raňajky, voľno, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu

Stravovanie:

7 x polpenzia (raňajky, večere a voda).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň – Tbilisi a späť.

Ostatné:

doprava autobusom v Gruzínsku, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, ochutnávky vín v Kindzmarauli a Chateau Mukhrani, ochutnávka brandy Sarajishvili, ukážky prípravy 3 tradičných jedál a pochúťok, ochutnávka chleba a syra v Badiauri, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 180 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour