Gruzínsko a Arménsko De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. - 2.deň: odlet z Viedne (v termíne 9463* aj z Košíc) do metropoly Gruzínska – Tbilisi. Prílet po polnoci, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Raňajky, prehliadka Tbilisi kde uvidíme kostol Metekhi so sochou V. Gorgasali, Katedrálu Najsvätejšej Trojice (Sameba), vyvezieme sa lanovkou na pevnosť Narikala a peši zídeme do starej štvrte Abanotubani so sírnymi kúpeľmi, Shota Rustaveli Avenue a veľa iných. Popoludnie venujeme jednému z najstarších miest Gruzínska - Mtskheta, kde navštívime Katedrálu Svetitskhoveli (11.stor.) a kláštor Jvari (6. stor.). Návrat do hotela, večera, nocľah.
3. deň: raňajky, dnes nás čaká horská etapa: prehliadka hradného komplexu Ananuri na rieke Aragvi, cesta do Kazbegi cez horský priesmyk Jvari (2379 m n.m.) a jazda na terénnych vozidlách (4x4) na prehliadku Chrámu Svätej Trojice v Gergeti vo výške 2170 m pod horou Kazbegi (5047 m). Návrat do Tbilisi, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, vydáme sa do rodného mesta J.V. Stalina - Gori, kde si prezrieme jeho múzeum a ďalej navštívime prehistorické jaskynné a skalné mesto Uplistsikhe. Prehliadka mesta Kutaisi, návšteva dvoch najkrajších pamiatok UNESCO v západnom Gruzínsku: Katedrály Bagrati (11.st.) nad riekou Rioni a kláštora Gelati založeného kráľom Davidom IV. v 12. st. Ubytovanie v kúpeľnom mestečku Tskaltubo, večera a nocľah.
5. deň: raňajky, cesta do Borjomi, prechádzka v parku s ochutnávkou svetoznámej minerálnej vody priamo z prameňov. Pokračujeme prehliadkou pevnosti Rabati (12. st), opustíme Gruzínsko a ubytujeme sa v druhom najväčšom meste Arménska - Gyumri, večera, nocľah.
6. deň: raňajky, prehliadka Gyumri a pôjdeme ďalej za UNESCO pokladmi Arménska. Navštívime Katedrálu Etchmiadzin (tu je uložená kopija, ktorou prebodli ukrižovaného Krista) a pozostatky „chrámu nebeských anjelov“ Zvartnots. Ubytovanie v Jerevane, večera, nocľah.
7. deň: raňajky, prehliadka centra mesta (Námestie republiky, pamätník Matka Armenia, parlament, prezidentský palác, pamätník obetiam genocídy v roku 1915, Matenadaran - depozitár starovekých manuskriptov) a unikátne Cascade so sochami, fontánami a výhľadom na horu Ararat. Uvidíme pohanský chrám a úžasný kaňon v Garni ako i unikátny skalný chrám sv. Gegharda. Obed v typickej dedine, kde sa pri sledovani prípravy arménskeho chleba „lavaš“ posilníme autentickým arménskym jedlom. Navštívime destilérku svetoznámeho arménskeho brandy Ararat (degustácia dvoch druhov, možnosť nákupu). Návrat do hotela, večera, nocľah
8. deň: raňajky, prejdeme údolím pri biblickej hore Ararat k posvätnému kláštoru Khor Virap, zastavíme sa na ochutnávku vína v Areni (tradícia vinárstva na území Areni trvá 6000 r.) a cez malebný kaňon do kláštora Noravank (13. st). Návrat do Jerevanu, večera a nocľah.
9. deň: raňajky, navštívime kláštor Sevanavank ležiaci na brehu malebného jazera Sevan (jedno z najväčších jazier Euroázie) s úchvatnou panorámou, atmosférou a výhľadom. Prejdeme hornatou oblasťou Dilijan („arménske Švajčiarsko“) k tajomnému kláštoru Haghartsin, ukrytému v hustých lesoch. Prechod do Gruzínska, ubytovanie v Tbilisi, večera, nocľah.
10. deň: raňajky, voľno, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Tbilisi do Viedne (príp. Košíc).

Ubytovanie:

9 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprch, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:

9 x polpenzia (9 x raňajky, 7 x večera vrátane vody, 1 x gala večera s folklórnym programom a vínom v Gruzínsku a 1 x obed s lavašom v Arménsku).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Tbilisi a späť, v termíne 9463* Košice - Tbilisi a späť (za príplatok 30 €/os.).

Ostatné:

doprava klimatizovaným autobusom podľa programu, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym gruzínskym/arménskym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 250 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

Top First minute
TOP ZLAVA 5% poznavacie

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour