Gruzínsko a Arménsko De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do najväčšieho mesta Gruzínska – Tbilisi (v preklade „horúci prameň).
2. deň: v nočných hodinách prílet, transfer do hotela, ubytovanie a nocľah. Raňajky, prehliadka Tbilisi - mesta na historickej „hodvábnej ceste“ - kostol Metechi so sochou Vakhtanga Gorgasali, úžasná pevnosť Narikala, stará štvrť Abanotubani, tradičná ulica Sharden, synagóga a Katedrála Najsvätejšej Trojice (jeden z najväčších ortodoxných chrámov sveta), pamiatky na Shota Rustaveli Avenue. Návrat do hotela, večera, nocľah.
3. deň: raňajky, návšteva jedného z najstarších miest Gruzínska - Mtskheta, kde uvidíte Katedrálu Svetitskhoveli (11.stor.) a kláštor Jvari (6. stor.). Pokračovať budete do rodného mesta J.V. Stalina Gori, kde si prezriete jeho múzeum a ďalej k prehistorickému jaskynnému a skalnému mestu Uplistsikhe. Ubytovanie v hoteli v Kutaisi, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, prehliadka Kutaisi (2. najväčšie mesto Gruzínska), návšteva dvoch najkrajších pamiatok zo zoznamu UNESCO v západnom Gruzínsku: Katedrály Bagrati nad mestom a riekou Rioni, ako aj akadémie a kláštora Gelati založených kráľom Davidom IV. v 12. stor. Návrat do hotela v Tbilisi, večera a nocľah.
5. deň: raňajky, dnes vás čaká horská etapa: prehliadka hradného komplexu Ananuri, cesta do Kazbegi cez horský priesmyk Jvari (2379 m n.m.) a jazda na terénnych vozidlách (4x4) na prehliadku Chrámu Svätej Trojice v Gergeti vo výške 2170 m pod horou Kazbegi (5033 m). Návrat do Tbilisi, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, prechod do Arménska, návšteva nádherných ukážok stredovekej architektúry - kláštora Haghpat (centrum vzdelanosti a umenia) ako i tajomného kláštora Haghartsin. Pri jazere Sevan (jedno z najväčších jazier Euroázie) vás očaria krásne scenérie a výhľady na polostrove Akhtamar. Ubytovanie v Jerevane, večera, nocľah.
7. deň: raňajky, prehliadka centra mesta: Námestie republiky, univerzita, pamätník Matka Armenia, parlament a prezidentský palác, pamätník obetiam genocídy v roku 1915 a úchvatný Matenadaran (depozitár starovekých manuskriptov). Návšteva komplexu Cascade (centrum moderného umenia) so sochami, fontánami a nádherným výhľadom na Jerevan a horu Ararat. Deň zakončíte v destilérke známeho arménskeho brandy (degustácia dvoch druhov) s možnosťou nákupu. Návrat do hotela, večera a nocľah.
8. deň: raňajky, poklady arménskej histórie – Katedrála Etchmiadzin, kde je uložená kopija, ktorou bol prebodnutý ukrižovaný Kristus, kostol sv. Hripsima a pozostatky „chrámu nebeských anjelov“ Zvartnots., jediný pohanský chrám v Arménsku zasvätený bohu Slnka v Garni. Po fotozastávke pri oblúku Charents s výhľadom na Ararat uvidíme úžasný kaňon Garni a unikátny skalný chrám sv. Gegharda. Obed v typickej dedine, kde budete sledovať pečenie tradičného arménskeho chleba „lavaš“, posilníte sa autentickým arménskym jedlom a ochutnáte domácu ovocnú vodku a víno. Večera v miestnej reštaurácii s folklórnym programom. Návrat do hotela, nocľah.
9. deň: skoré raňajky formou balíčka, transfer na letisko a odlet z Jerevanu do Viedne.

Ubytovanie:

8 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprch, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:

8 x polpenzia (8 x raňajky, 7 x večera a 1 x obed).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Tbilisi a Jerevan - Viedeň.

Ostatné:

doprava autokarom podľa programu, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 250 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň-Schwechat a späť 20 €/os

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour