Egypt nepoznaný s pobytom pri mori - Poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.
koala trip & fun koala gurmán

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do egyptského hlavného mesta Káhira (s prestupom), transfer autobusom do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, celodenný výlet s miestnym sprievodcom, počas ktorého navštívite pyramídový komplex v Gize (zapísaný v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO), ktorý zahŕňa tri pyramídové monumenty postavené rôznymi vládcami. Najimpozantnejšou stavbou v Gize je Cheopsova pyramída, ktorá ako jediná zo siedmich divov antického sveta ešte stojí. Menšou je Chefrenova pyramída, najmenšou Menkaurova pyramída a unikátom je do vápenca vytesaná Veľká Sfinga. Nasleduje obed a po ňom si pozriete najstaršiu stojacu pyramídu v Sakkare (Stupňovitá) ako i bývalé hlavné mesto Dolného Egypta - Memphis. Návrat do hotela v Káhire, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, celodenná prehliadka Káhiry s návštevou Egyptského múzea (sekcie Tutanchamon a kráľovské múmie - Ramesse II., Seti I. a kráľovnej Hatšepsut). Obed v miestnej reštaurácii, popoludní návšteva centra historickej Káhiry (UNESCO), kde vás očarí Citadela Salah El Din (postavená v 12. stor. ako časť obranného komplexu proti križiakom), Alabastrová mešita, kostol Koptskej kresťanskej cirkvi a židovská synagóga Ben Ezra. Bazár Khan El Khalili vás zaujme svojou atmosférou a farebnosťou. Návrat do hotela, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, odchod autobusom do El Alamein (cintorín a múzeum zbraní z najznámejšej severoafrickej tankovej bitky z 2. svetovej vojny). Transfer a ubytovanie v hoteli Carols Beau Rivage v letovisku Marsa Matrouh na jednej z najkrajších piesočnatých pláží Stredozemného mora, večera, nocľah.
5. - 8. deň: pobyt pri mori so službami soft (nealko) all inclusive. Možnosť fakultatívnych výletov podľa aktuálnej miestnej ponuky. Veľmi atraktívny je výlet do najkrajšej západosaharskej oázy Siwa známej svojimi prameňmi, jazerami, saharskými piesočnými dunami, palmovými a olivovými hájmi a zaujímavými pamiatkami. Miestnu veštiareň (Oraculum) navštívil Alexander Veľký a aj kráľovná Kleopatra.
9. deň: raňajky, odchod z hotela autobusom na celodennú prehliadku Alexandrie (aktuálne druhé najväčšie egyptské mesto založené v r. 332 - 331 pr. Kr. Alexandrom Veľkým), kde si pozriete citadelu Qaitbay a katakomby Kom El-Shouqafa (jeden zo siedmich divov stredoveku), popoludní uvidíte Pompejský stĺp (postavený na počesť cisára Diokleciána), Montazah park (letná rezidencia egyptských vládárov a prezidentov) a spomeniete si ďalší zo siedmich divov antického sveta - maják na ostrove Pharos. Večera v typickej miestnej reštaurácii. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.
10. deň: raňajky, transfer autobusom do Káhiry a odlet (s prestupom) do Viedne.

Ubytovanie:

4 x v izbách s klimatizáciou a vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 4* hoteli (3 x Káhira, 1 x Alexandria) a 5 x v hoteli Carols Beau Rivage v letovisku Marsa Matrouh (www.carolsbeaurivage.com).

Stravovanie:

4 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov) z toho 3 x v Káhire a 1 x v Alexandrii a 2 x obed (bez nápojov) počas výletov v Káhire, soft (nealko) all inclusive počas pobytu v Marsa Matrouh (k večeri 1 miestne pivo alebo 1 pohár vína).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň – Káhira a späť.

Ostatné:

doprava po Egypte luxusným klimatizovaným autobusom, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovenského alebo českého sprievodcu, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os. V Egypte sa platí: vstupné víza 30 USD/os., obslužné 30 USD/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 320 €, transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

****

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour