Do srdca nórskych fjordov - Poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.deň: odlet z Prahy s prestupom do Bergenu, transfer na ubytovanie a nocľah.
2.deň: raňajky, prehliadku druhého najväčšieho mesta Nórska začneme na nábreží s radou hanzovných domov (UNESCO). Záujemcovia budú mať možnosť navštíviť vyhliadku Floyen lanovou dráhou. Odchod na ubytovanie mimo Bergenu, večera a nocľah.
3.deň: raňajky, deň je v znamení fjordov a ľadovcov. Začneme plavbou trajektom cez fjord Sognefjorden a malebnými scenériami nórskej prírody. Popoludní je možnosť 2-3 hod. vychádzky k vyhliadke na ľadovcový splaz Briksdalsbreen (súčasť najväčšieho ľadovca európskej pevniny). Podvečer nás čaká plavba po fjorde Geirangerfjorden (UNESCO) okolo vodopádov Sedem sestier a Nápadník. Odchod na ubytovanie, večera a nocľah.
4.deň: raňajky, navštívime prístavné mesto Alesund ležiace na ostrovoch s možnosťou vstupu do morského akvária a Centra secesnej archtektúry. Vydáme sa na slávnu cestu trollov (Trollstigen) s modernou vyhliadkou. Odchod na ubytovanie, večera a nocľah.
5.deň: raňajky, uvidíme stĺpový kostol v Ringeb nad údolím Gudbrandsdalen, ktorým prídeme do olympijského Lillehammeru. Tu môžeme navštíviť najstarší nórsky skanzen a pozrieť sa na vrchol skokanským mostíkov nad areálom ZOH 1994. Presun do hlavného mesta Oslo, kde počas prechádzky uvidíme modernú dominantu mesta - budovu Opery. Pešou zónou Karl Johans Gate, okolo ktorej sú rozosiate hlavné budovy mesta, prídeme k parku Frogner, kde je umiestnených 212 sôch Gustava Vigelanda. Ubytovanie mimo centra mesta, večera a nocľah.
6.deň: raňajky, čaká nás prehliadka Osla s polostrovom múzeí Bygdøy, známou polárnou loďou Fram, papyrusovou loďou Ra II. Thora Heyerdahla a tri vikingské lode staré viac než tisíc rokov. Záverom pobytu sa pozrieme ku skokanským mostíkov areálu Holmenkollen s vyhliadkou na Oslo a priliehajúci fjord. Presun na letisko a odlet do Prahy.

Ubytovanie:

5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistickom hoteli.

Stravovanie:

5 x raňajky a 4 x večere.

Doprava:

Letecká doprava: Praha – Bergen a Oslo -Praha.

Ostatné:

dopravu autobusom v Nórsku podľa programu, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour