Bajkal pre objaviteľov De Luxe - poznávací zájazd
turistický hotel |

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do Irkutska - mesta, ktoré je vstupnou bránou ku Bajkalu (najstaršie a najhlbšie jazero sveta sústreďuje 20 % svetových povrchových zásob sladkej vody).
2. deň: prílet do Irkutska, transfer do mesta na prehliadku centra s miestnym sprievodcom (vrátane obeda), kde uvidíte Múzem Decembristov (účastníkov proticárskej revolty z roku 1825 a ich živote v sibírskom exile), ruský ortodoxný kláštor Znamenskij, Námestie Kirova a ulice Lenina a Marxa s typickou sibírskou architektúrou. Ubytovanie v hoteli a nocľah.
3. deň: raňajky, odchod do dediny Listvyanka, návšteva Múzea Bajkalského jazera s exponátmi miestnej flóry a fauny a akváriom s bajkalskými tuleňmi (nerpa). Obed v miestnej reštaurácii, návšteva etnografického múzea Taltsy s ukážkami architektúry, histórie a kultúry obyvateľov Pribajkalia. Cesta lanovkou na výhliadku „Kamen Cherskogo“, kde vyteká rieka Angara z Bajkalu. Pešia prechádzka po dedine Krestovka s návštevou Kostola sv. Mikuláša, dedinský trh so suvenírmi, miestnymi produktami a veľmi chutnými údenými rybami. Návrat do Irkutska a nocľah.
4. deň: raňajky, celodenný fascinujúci výlet vlakom na trase Okružnobajkalskej železnice (obed formou balíčka vo vlaku) po pobreží jazera. Tento úsek v dĺžke 89 km bol pôvodne časťou Transsibírskej magistrály a je skvostom inžinierskych konštrukcií a stavebného umenia. Na trase je 38 tunelov, 18 galérií, 248 mostov a viaduktov a 268 oporných stavieb a múrov. Ide skutočne o svetový unikát na brehu Bajkalského jazera. Večer návrat do Irkutska a nocľah.
5. deň: raňajky, transfer miestnym autobusom cez časť sibírskej tajgy a stepi a krátkou plavbou na ostrov Olkhon (najväčší z 26 ostrovov Bajkalu a historické, geografické i sakrálne centrum oblasti). Krátky výlet na šamanský polostrov Burkhan. Ubytovanie, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, celodenný výlet terénnym vozidlom na najsevernejší cíp ostrova, kde na najširšom mieste jazera objavíte krásy Malého mora a jeho ostrovčekov. Krátka túra na mys Khoboy s úchvatným výhľadom a scenériami. Obed formou pikniku v prírode a návrat na ubytovanie (možnosť využiť „ruskú baňu“). Večera a nocľah.
7. deň: raňajky, transfer autobusom a loďou na pevninu, presun do Ust-Orda obývaného Burjatmi, kde sa zachoval tradičný šamanizmus. Po prehliadke múzea s exponátmi z histórie, tradícií, viery a zvykov miestnych obyvateľov sa stretnete so skutočným šamanom a zúčastníte sa krátkeho šamanského rituálu očisty. Ľahký obed v miestnej kaviarni s tradičnými burjatskými špecialitami a čajom. Návrat do Irkutska, ubytovanie a nocľah.
8. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet z Irkutska do Viedne (prestup v Moskve).

Ubytovanie:

6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) v hoteloch, penziónoch a turistických bázach po trase zájazdu.

Stravovanie:

6 x polpenzia (6 x raňajky, 4 x obed, 2 x večera).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Irkutsk (prestup v Moskve) a späť.

Ostatné:

doprava autobusom, resp. terénnym vozidlom podľa programu, cesta vlakom po Okružnobajkalskej železnici, trajekty na Olkhon a späť, prehliadky s miestnym rusky/anglicky hovoriacim sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK (pri počte minimálne 15 osôb), všetky vstupy podľa programu, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 330 €. Vstupné víza do Ruska 70 €/os. (expresné vybavenie víz 105 €/os.).

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour