Azerbajžan - krajina ohňa - poznávací zájazd
hotel | ****

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.-2. deň: popoludní odlet z Viedne, po polnoci prílet do Baku, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Po neskorých raňajkách prehliadka Baku: starobylé centrum mesta Icheri sheher (UNESCO), kde leží očarujúci palácový komplex Shirvanshakhs, symbol mesta Dievčenská veža, Kervansaray a zaujímavé múzeum miniatúrnych kníh. Z parku Upland sa budeme kochať v nádhernej panoráme mesta a dominánt celého zálivu vrátane 3 ikonických mrakodrapov v tvare plameňa Flame Towers. Večera, návrat do hotela, nocľah.
3. deň: raňajky, vydáme sa na západ cez vinársku oblasť Shamakhi kde si pozrieme mešitu Juma (najstaršia v Azerbajdžane i na celom Kaukaze), uvidíme mauzóleum šejka Diri Baba (r. 1402), prejdeme sa po starobylom meste Lahij (známe výrobky z medi). Čaká nás cesta na jednej z najdlhších lanoviek sveta z Gabaly, obdivujúc nádherné kaukazské scenérie, do strediska Tufandag. Ubytovanie v hoteli v Gabale, večera, nocľah.
4. deň: raňajky, dnes sa vydáme na celodenný výlet do okolia Sheki (najstaršie mesto krajiny a obchodné centrum na Hodvábnej ceste, známe špeciálnou halvou). Upúta vás letný palác Shaki Khans (kandidát UNESCO) s nádhernou fasádou zdobenou mozaikami a freskami, interiérovou výzdobou a okennými vitrážami. Pokračujeme do dedinky Kish na prehliadku starobylého chrámu kaukazsko - albánskej cirkvi, ktorého základy položil už v 1.storočí apoštol Eliseus. Na priľahlom pohrebisku uvidíte pod sklenou kupolou zvyšky kostier nezvyčajne vysokých ľudí (2 – 2,2 m) nekaukazskej rasy. Návrat do Gabaly, večera a nocľah.
5. deň: raňajky, transfer autobusom do Baku, ubytovanie v hoteli. Popoludní si urobíme fotografovanie pri Centre Heydara Alijeva, ktoré je vďaka svojmu mimoriadne atraktívnemu modernému dizajnu jedným zo symbolov Baku. Večera a nocľah.
6.deň: raňajky, dnes sa vypravíme pozdĺž Kaspického mora do archeologickej lokality Gobustan, kde sa zachovalo asi 6000 skalných kresieb a rytín, z ktorých väčšina je datovaná do mladšej doby kamennej a doby medenej. Toto unikátne skalné umenie a pamiatky osídlenia v Gobustane sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V prípade priaznivého počasia sa na off-road vozidlách prepravíme k prírodnému fenoménu - „bahenným vulkánom“. Ďalej navštívime „chrám ohňa“ Ateshgah, ktorý bol miestom zoroastriánskych bohoslužieb. Napokon nás čakajú „horiace hory“ - ďalšia prírodná zvláštnosť - miesta kde horí večným plameňom plyn prirodzene unikajúci z hornín. Návrat do hotela, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, celodenný výlet na sever krajiny začneme v nádhernej oblasti Guba známej produkciou jabĺk. Ďalej uvidíme zaujímavé skalné útvary Beshbarmag, vodopád Masdargah, kaňon Qudyalchay a v prípade dobrej viditeľnosti aj lietajúce orly nad severným Kaukazom. Cieľom cesty je dedinka Khinalug, ktorá je nielen jedným z najstaršie obývaných regiónov na svete (viac než 5000 rokov), ale aj jednou z európskych najvyššie položených usadlostí (viac než 2350 m n.m.). Budeme stáť v úcte nad skromnými kamennými obydliami tejto malebnej dedinky a v pokore rozjímať nad úchvatnou horskou scenériou tohto regiónu. Návrat autobusom do Baku, večera a nocľah.
8. deň: raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Baku

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 4* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:

7 x raňajky a 6 x večere vrátane vody.

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Baku a späť (s prestupom).

Ostatné:

doprava autobusom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

1/1 izba 220 €, vstupné víza do Azerbajdžanu 35 €/os., Bratislava - Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour