Azerbajdžan a Gruzínsko - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1.-2. deň: popoludní odlet z Viedne, po polnoci prílet do Baku, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Po neskorých raňajkách sa vypravíte pozdĺž Kaspického mora do Gobustanu, kde sa zachovalo 6000 skalných kresieb a rytín z mladšej doby kamennej a doby medenej (UNESCO). Pozriete si prírodný fenomén „bahenné vulkány“. Prehliadku Baku začne v parku Upland s nádhernou panorámou vrátane 3 mrakodrapov v tvare plameňa Flame Towers. V starom centre mesta Icheri sheher (UNESCO) vás očarí palácový komplex Shirvanshakhs, symbol mesta Dievčenská veža a Kervansaray. Návrat do hotela, večera, nocľah.
3. deň: raňajky, cesta na západ do vinárskej oblasti Shamakhi so zastávkou pri mauzóleu šejka Diri Baba (r. 1402), potom do dedinky Kish - prehliadka chrámu kaukazsko-albánskej cirkvi z 1.stor. Na pohrebisku tu uvidíte zvyšky kostier nezvyčajne vysokých ľudí (2 – 2,2 m). Ubytovanie v Sheki pod zasneženými vrcholmi Veľkého Kaukazu, večera, nocľah.
4. deň: raňajky, prehliadka Sheki (obchodné centrum na Hodvábnej ceste) - letný palác Shaki Khans s nádhernou fasádou zdobenou mozaikami. Pokračujete do Gruzínska, kde navštívite Kindzmarauli Corporation (výrobca vína). Tu si pochutíte na večeri a miestnom víne. Transfer na ubytovanie v Kvareli, nocľah.
5. deň: raňajky, návšteva vinárskeho regiónu Tsinandali, kde leží aj panstvo kráľovskej rodiny Chavchavadze. Uvidíte mystický Kláštor sv. Nino v Bodbe. Zastávka v meste hudby, umenia a lásky – Signaghi s nádherným výhľadom na údolie Alazani. Osvieži vás ochutnávka vína vo vinárstve Okro´s, pochutíte si na autentickej večeri v gruzínskej rodine. Cestou do Tbilisi ochutnáte čerstvý chlieb z pece a syr v dedinke Badiauri. Ubytovanie v hoteli v Tbilisi a nocľah.
6.deň: raňajky, prehliadka kláštora Jvari (UNESCO) na útese nad sútokom riek s úchvatnou panorámou, návšteva zámku Chateau Mukhrani spojená s ochutnávkou vína a ukážkou prípravy tradičného jedla „khinkali“. Cesta k prehistorickému skalnému mestu Uplistsikhe (UNESCO), návrat do minulosti v múzeu J.V. Stalina v Gori. Pozrieme si starobylé mesto Mtskheta s katedrálou Svetitskhoveli (UNESCO) s hrobmi významných osobností. Večera v reštaurácii, návrat do Tbilisi, nocľah.
7. deň: raňajky, absolvujete horskú etapu k vodnému rezervoáru Jinvali a na jeho brehoch stojacej pevnosti Ananuri, lyžiarske stredisko Gudauri a po vojenskej ceste k Oblúku priateľstva. Cieľom je Chrám Svätej Trojice v Gergeti (2170 m n.m. - kam sa priveziete na off-road vozidlách) pod majestátnou horou Kazbegi (5047 m). Návrat do Tbilisi, večera v miestnej reštaurácii a nocľah.
8. deň: raňajky, pešia prehliadka Tbilisi - katedrála Sameba, chrám Metekhi, lanovkou na starobylú pevnosť Narikala, historická štvrť Abanotubani a nádherný sklený Most mieru. Zaujme vás aj hlavná obchodná tepna mesta - Rustaveli avenue s luxusnými hotelmi, divadlami, múzeami a pamätníkom gruzínskeho poeta Shota Rustaveliho. Deň zakončí slávnostná večera s folklórnou show v miestnej reštaurácii. Návrat do hotela a nocľah. 9. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet z Tbilisi.

Ubytovanie:

8 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:

8 x raňajky a 7 x večere vrátane vody.

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Baku a Tbilisi - Viedeň.

Ostatné:

doprava autokarom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, ochutnávky vína v Kindzmarauli Corporation, vo vinárstve Okro´s wines a Chateau Mukhrani, ukážka prípravy „khinkhali“, ochutnávka chleba a syra v Badiauri, 0,5 l vody/os./deň, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 220 €, poplatok za vstupné víza do Azerbajdžanu 30 €/os., transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

Strana v katalógu:

328

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2019), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour