Arménsko v celej svojej nádhere De Luxe - poznávací zájazd
hotel | ***

zdieľaj

koala termíny a ceny

Prebieha načítanie...
Tento hotel si práve {looking} {count} {users}.

popis zájazdu


Program:

1. deň: odlet z Viedne do hlavného mesta Arménska – Jerevan (je o 29 rokov starší než Rím), transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, navštívime Chrám nebeských anjelov Zvartnots (UNESCO) zo 7. st. a jediný zachovaný pohanský chrám zasvätený bohu Slnka v Garni nad hlbokým kaňonom. Na obed sa posilníme autentickým arménskym jedlom a uvidíte prípravu tradičného chleba lavaš. Po zastávke pri oblúku Charents s výhľadom na Ararat prejdeme k unikátnemu skalnému chrámu sv. Gegharda (UNESCO), ktorý bol založený sv. Gregorom Osvietiteľom. Návrat do hotela, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, dnes navštívime Dilijan - oblasť nazývanú aj „arménskym Švajčiarskom“. Prehliadka kláštorného komplexu Haghartsin (11.-13.st.). Ďalej pokračujeme k najväčšiemu vysokohorskému jazieru Euroázie – Sevan a kláštoru Sevanavank. Deň zakončíme v oblasti Artsakh, v hlavnom meste Náhorného Karabachu – Stepanakert. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, prehliadka Stepanakertu, (dnes je to už moderné mesto). Symbolom je monument Papik – Tatik (dedko a babka), stvárňujúci vôľu žiť a vieru v tradičné hodnoty. Pri prechádzke centrom uvidíme prezidentský palác, budovu parlamentu, vlády, kamenný most Mazi zo 17.st. a miestny trh. Popoludní navštívime oblasti Gandzasar (Hora pokladov) v centre Karabachu, kde leží aj rovnomenný kláštor (13.st.), ďalej aj zaujímavú Jaskyňu levov a aj jedno z bývalých hlavných miest Arménska – Tigranakert. Návrat do hotela, večera a nocľah.
5. deň: raňajky, program začneme v Karahunj - Zorats Karer (arménsky Stonehenge - Observatórium staré 7500 rokov). Popri prírodnom zázraku Diablov most v kaňone rieky Vorotan sa dostaneme do výšky 2100 m ku kláštoru Tatev (9.-13. st.) a to najdlhšou lanovkou sveta (5,7km). Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
6. deň: raňajky, prehliadka kláštora Noravank (13. stor.), a ochutnávka vína v Areni. Vrcholom dňa bude biblická hora Ararat viditeľná už z diaľky. Návšteva chrámu Khor Virap, ktorý sa nachádza pri jej úpätí. Po ceste sa zastavíme aj v najväčšom náboženskom centre Arménska – Katedrále Etchmiadzin (UNESCO), kde sú uchované mnohé relikvie a medzi nimi i kopija, ktorou bol prebodnutý ukrižovaný Kristus. Po príchode do Jerevanu ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.
7. deň: raňajky, celodenná prehliadka metropoly Jerevan. Námestie republiky, univerzita, pamätník Matka Armenia, parlament a prezidentský palác, pamätník postavený obetiam genocídy z roku 1915 a depozitár starovekých manuskriptov Matenadaran. Múzeum ukrýva zbierky literatúry, vzácne dokumenty, mapy a ďalšie umelecké diela. Stihneme i komplex Cascade (múzeum moderného umenia) s modernými sochami umiestnenými v parku s fontánami. Na záver dňa návšteva destilérky svetoznámeho arménskeho brandy Ararat (degustácia dvoch druhov) s možnosťou nákupu. Návrat do hotela, večera a nocľah.
8. deň: raňajky, voľno, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Jerevanu do Viedne.

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprch, WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:

7 x polpenzia (raňajky a večere).

Doprava:

Letecká doprava: Viedeň - Jerevan a späť.

Ostatné:

doprava autobusom podľa programu, všetky vstupy podľa programu, prehliadky s miestnym sprievodcom, slovenský sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky vo výške 199 €/os.

Priplatky:

za 1/1 izbu 180 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:

***

koala ultra zľavy

Cestovná kancelária Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru a subjekt alternatívneho riešenia sporov : Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
Informácie o ochrane osobných údajov
© Cestovná kancelária Koala Tours (2021), všetky práva vyhradené | Grafický dizajn redred.sk | Redakčný systém is>content | Rezervačný systém is>tour