Streda | 30. júl | 08:54

Park Hotel Continental
hotel | **
Bulharsko | Slnečné pobrežie

koala termíny a ceny

kódtermínzľava cena €
dospelá osoba
počet dní doprava obsadenosť

rozbal informácie o destinácii

Bulharsko

Bulharsko už tradične ponúka jednu z cenovo najvýhodnejších dovoleniek pre slovenských turistov. Prijateľná vzdialenosť od našej domoviny, čisté more ideálne pre rodinnú dovolenku, dlhé a široké pláže s jemným zlatistým pieskom... Podnebie je v letných mesiacoch príjemne teplé, bez extrémnych horúčav. Turistov však do Bulharska láka aj množstvo atrakcií – aquaparky, dobrodružné prelety na motorovom rogale a lety padákom, tobogány, požičovne vodných skútrov, bicyklov, ale aj bohatý nočný život.

Sme cestovná kancelária s dlhoročným stabilným bulharským partnerom, ktorému vďačíme za to, že vám pre vašu dovolenku v tejto letnej destinácii môžeme ponúknuť tie najvyhľadávanejšie a najznámejšie letoviská. Tu je naozaj všetko pripravené plniť vaše sny o “bezstarostnej dovolenke za super ceny“. Môžete si dovoliť jazdu kočiarom, či každodennú návštevu reštaurácií, diskoték a kaviarní. Aj svojim ratolestiam môžete kúpiť takmer všetko, po čom zatúžia. Kvalitnému ubytovaniu vo výhodne lokalizovaných hoteloch, ktorých ponuku sme ako každý rok vynovili a prispôsobili vašim dovolenkovým očakávaniam, konkurujú nielen široké piesočnaté pláže ponúkajúce bohaté športové vyžitie, ale aj 4 km dlhá promenáda Slnečného pobrežia žijúca pravým dovolenkovým životom. Ponúkame vám nielen overené kapacity, ale aj novinku v podobe príjemného hotela v letovisku Sveti Vlas, ktorý vás určite osloví svojou rodinnou atmosférou. Na miesto vášho prázdninového relaxu vás dopravíme diaľkovými klimatizovanými autobusmi alebo lietadlami. Variabilita počtu dní dovolenky umožňuje každému vybrať si ideálnu kombináciu hotela, spôsobu dopravy a dĺžky pobytu.

mapa bulharsko

Bulharsko

Rozloha: 110.993 km2
Počet obyvateľov: 7.365.000
Hlavné mesto:Sofia
Mena: bulharský leva

Elenite

Toto rekreačné stredisko je situované na južnom pobreží Čierneho mora, asi 40 km od letiska v Burgase a 10 km severovýchodne od rušného Slnečného pobrežia. Elenite sa v Bulharsku radí k novším dovolenkovým letoviskám. Očarí vás jedinečnou kombináciou krištáľovo čistej vody a hôr. Rozprestiera sa na 800 metrov dlhej pláži, ktorú lemujú jemne zvlnené kopce udržujúce príjemné ovzdušie aj počas slnkom rozhorúčených letných dní. Elenite má priame autobusové spojenie s rušnejším Slnečným pobrežím i s malebným mestečkom Nesebar, ktoré patrí k najkrajším miestam Bulharska a vďaka svojmu historickému a kultúrnemu významu je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ak túžite so svojimi blízkymi stráviť ničím nerušené dni v úkryte pokojnej zátoky obklopenej rozľahlými zelenými lúkami, Elenite je pre vás tá správna voľba.

Sveti Vlas

Sveti Vlas je pokojné letovisko situované na úpätí pohoria Stará Planina, vzdialené cca 4 km od Slnečného pobrežia. Stredisko sa každou sezónou rozširuje a mení svoju tvár. Najväčším lákadlom sú piesočnaté pláže s očarujúcim výhľadom na históriou dýchajúci Nesebar. V srdci tohto malého letoviska sa nachádza novovybudované centrum s obchodíkmi a reštauráciami. Milovníci nočného života nájdu už aj na tomto pokojnom mieste štýlové bary a diskotéky. Ak však zatúžite po rušnejšej atmosfére skutočne veľkého strediska, so susedným živým Slnečným pobrežím je zabezpečené pravidelné autobusové spojenie. Okrem prechádzky po pláži k malebnému miestnemu prístavu si svoj letný dovolenkový pobyt môžete spestriť i nenáročnou turistikou.

Slnečné pobrežie

Slnečné pobrežie je najväčšie a najobľúbenejšie bulharské letovisko, ktoré určite splní vaše predstavy o ideálnej dovolenke. Toto stredisko si je vedomé, že patrí medzi hlavné rekreačné oblasti s moderným vzhľadom, aj keď väčší rozvoj zaznamenalo len pred niekoľkými rokmi. Stretnete sa tu s vkusnou krajinou obklopujúcou štýlové hotely ako aj moderné centrum letoviska. Výnimočná široká pláž z jemného piesku lemovaná piesočnými dunami je niekoľko kilometrov dlhá a siaha až po mestečko Nesebar. Pozvoľný vstup do mora iste ocenia rodiny s deťmi a aj menej odvážni plavci. Stredisko je držiteľom medzinárodného ocenenia “Modrá vlajka“ za čistotu mora, pláže i prírodného prostredia. Program vašej letnej dovolenky nemusí obsahovať iba tradičné opaľovanie sa pod horúcimi lúčmi bulharského slnka, existuje veľa iných možností ako prežiť tento čas aktívne. Na Slnečnom pobreží si môžete vybrať z pestrej palety vodných športov, navštíviť vodný park, alebo si zahrať tenis či plážový volejbal. Rozsiahle centrum žije rušným denným i nočným životom, nájdete tu nespočetné množstvo reštaurácií, kaviarní, barov a diskoték, ktoré sa stanú príjemnou súčasťou vašej úžasnej letnej dovolenky.

Pomorie

Prímorské balneologické mestečko Pomorie patrí k najstarším mestám v Bulharsku. Okrem výhodnej polohy, krásnej pláže s liečivým pieskom obmývanej priezračnými morskými vlnami, sem klientov láka i soľné jazero preslávené svojimi zázračnými liečebnými účinkami. Čarovný zelený park s mestským trhoviskom, množstvom kaviarničiek, stánkov a obchodíkov tvorí centrum pešej zóny, ktorá vás dovedie až k romantickému rybárskemu prístavu s prímorskou promenádou a s pestrofarebnými loďkami. Raritou sa jednoznačne stala pláž s čiernym pieskom. Pomorie má i pre vás pripravené svoje dovolenkové krásy a tajomstvá.

Zaujalo Vás to a chcete o destinácii vedieť viac? Bulharsko » viac informácií

 

rozbal fakultatívne výlety

Bulharská dedina

Večerný výlet do malebnej dedinky Kozichino (Erkech), ktorá sa nachádza v pohorí Stará planina, približne 40 minút od Slnečného pobrežia, letovísk Elenite a Sveti Vlas. Po ceste budete mať možnosť obdivovať panensky nedotknutú prírodu v pohorí Starej planiny, a nakrátko sa zastavíte pri levanduľovom poli. Po príchode do dediny Kozichino (Erkech) vymeníte pohodlný autobus za EKO TAXÍKY (vozíky so zapriahnutými somárikmi a koníkmi), ktoré Vás prevezú po dedinke, v ktorej akoby pred 100 rokmi zastal čas. Nahliadnete na ukážku pradenia vlny a po obhliadke domu z čias obrodenia a cechu pre výrobu domácej limonády si pochutnáte na večeri v tradičnej bulharskej reštaurácii, kde Vás na úvod pohostia chlebom a soľou. Počas večere, ktorá pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu prebieha folklórny program, typický pre bulharskú kultúru. Vyskúšať môžete i typickú bulharskú pálenku RAKIJA, či biele alebo červené domáce víno, ktoré si budete môcť sami čapovať z drevených sudov v neobmedzenom množstve. K ďalšej nezabudnuteľnej atrakcii tohto úžasného večera bezpochyby patri nestinársky tanec (tanec na žeravom uhlí), ktorý si budete môcť vyskúšať aj sami.
Bulharsko - pôvodný interiér

Sozopol a Ropotamo

Celodenný výlet do starobylého rybárskeho mestečka Sozopol (Apollonia Antika) vzdialeného iba hodinu od Slnečného pobrežia, Sveti Vlasu a Elenite. V tomto antickom mestečku, ktoré bolo osídlené starými Grékmi, sa dodnes zachovali pamiatky, ktoré pripomínajú helénsku éru. Po obhliadke mestečka Sozopol a individuálnom programe, bude pripravený spoločný obed, ktorý pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu. Po obede nasleduje 40 minútová plavba po riečke Ropotamo, po ktorej bude nasledovať individuálna obhliadka letoviska Burgas, ktoré je druhým najväčším prístavom na pobreží Čierneho mora.

Plavba loďou

Celodenný výlet, ktorý začína v ranných hodinách, keď lodiar malým mikrobusom pozváža ľudí do Nessebarského prístavu (Messabria). Po nalodení sa začne obrovské dobrodružstvo spojené s príjemným oddychom a relaxovaním, a tiež s možnosťou zaplávať si na otvorenom mori. Okružná plavba popri pobreží balkánskeho polostrova je nezabudnuteľným zážitkom, kde sa o zábavu stará posádka lode. Počas plavby je vidieť krásnu panorámu Slnečného pobrežia, Starého Nessebaru, Elenite a strediska Sveti Vlas. Každý klient má možnosť využiť neobmedzenú konzumáciu nealkoholických nápojov. Obed, ktorý je pre Vás prichystaný na lodi, pozostáva z predjedla, hlavného jedla a dezertu.
Bulharsko - výletná loď

Varna, Aladža, delfinárium

Celodenný výlet do tretieho najväčšieho mesta Bulharska - Varny, ktoré je vzdialené od našich stredísk približne 2 hodiny cesty autobusom. Po príchode do Varny je pripravená nezabudnuteľná delfínia show, ktorá trvá 40 minút v podaní hlavných aktérov Kimbo, Popp, Dolly, Yoanna a Peppe. Po návšteve delfinária nasleduje obhliadka Kláštora v Aladži, ktorý si mnísi začiatkom 13. storočia vytesali do vápencovej skaly. Po obhliadke Vás čaká chutný obed pripravený v meste Varna, po ktorom voľný program, ktorý môžete využiť na nákupy, individuálnu obhliadku mesta, alebo na kúpanie.
Bulharsko - delfinárium

Varna, Aladža, Balčik

Celodenný výlet do krásneho mestečku Balčik (Dionýsopolis), vzdialeného od našich stredísk necelé 3 hodiny jazdy autobusom. Toto starobylé mesto, ktoré bolo založené v 6. storočí p. n. l., patrí medzi najstaršie mestá v Bulharsku. Krásna scenéria botanickej záhrady a kráľovského letohrádku rumunskej princeznej Marie Vám zabezpečí neopísateľný zážitok. Po návšteve botanickej záhrady nasleduje obhliadka kláštora v Aladži, ktorý bol vytesaný mníchmi začiatkom 13. storočia. Mnísi do vápencovej skaly vytesali nielen svoj svätostánok, ale i izby na bežné používanie. Po obhliadke kláštora Vás čaká obed v meste Varna. Po obede nasleduje volný program, kde bude čas a možnosť na nákupy, individuálnu obhliadku mesta, alebo na kúpanie v Čiernom mori.
Bulharsko - Balčik

Istanbul

Jednodenný alebo dvojdenný výlet do mesta Turecka, Istanbulu (Constantinopolis), ktoré je vzdialené od Slnečného pobrežia, Svieti Vlasu a Elenite len 5 hodín cesty autobusom. Istanbul, nazývaný aj ,,Bránou Orientu,“ sa rozprestiera na dvoch kontinentoch Európy a Ázie, ktoré rozdeľuje morský prieplav Bospor. Istanbul so svojimi 11 miliónmi obyvateľov patrí medzi najväčšie mestá Európy. V skorých ranných hodinách Vás čaká okružná jazda po meste s obhliadkou Top Kap, Hypodromu a Modrej mešity. Neskôr individuálna plavba loďou po Bospore, ktorý je dlhý 31,5 km. Po spoločnom obede v centre mesta je vyčlenený priestor na výhodné nákupy v Gran Bazár. Dvojdenný výlet zahŕňa naviac ubytovanie a nočný program.
Bulharsko - výlet do tureckého Istanbulu Bulharsko - výlet do tureckého Istanbulu Bulharsko - výlet do tureckého Istanbulu

Starý Nessebar

Starý Nessebar (Messabria) je antické mestečko spojené so Slnečným pobrežím len úzkou šijou, na začiatku ktorej Vás uvíta veterný mlyn a pôvodné hradby. Starý Nessebar má bohatú históriu siahajúcu až do 6. storočia p. n. l., kedy bolo založené Thrákmi pod pôvodným názvom Messabria. Starý Nessebar leží na malom skalnatom polostrove s rozlohou len 2,5 km². Na tomto malom priestore bolo vybudovaných až 40 chrámov, z ktorých sa dodnes zachovalo dvanásť. Patria medzi svetové a kultúrne dedičstvo pod ochranou organizácie UNESCO. Práve tu môžete nazrieť do histórie antickej, byzantskej a aj rímskej architektúry. Obyvateľstvo tvoria zo značnej časti potomkovia gréckych usadlíkov. Môžete tu stráviť hodiny prechádzajúc sa po kľukatých, kameňmi vydláždených uličkách, obdivovať krásu drevených domov z 19. storočia, starý rybársky prístav, zvyšky pôvodných hradieb a zároveň si posedieť v kaviarni alebo stráviť čas nakupovaním suvenírov v množstve obchodíkov. K popularite Starého Nessebaru prispieva aj fakt, že je spojený so Slnečným Pobrežím - spája ich pešia zóna, po ktorej premáva výletný vláčik, aj pravidelná autobusová doprava z Elenite, Svieti Vlasu a Slnečného pobrežia.

popis hotela
Aj tento rok sme do našej ponuky zaradili veľmi obľúbený Park Hotel Continental. Klienti, ktorí vyhľadávajú blízkosť pulzujúceho letoviska, iste ocenia jeho polohu v blízkosti centra Slnečného pobrežia. S rušnými ulicami tohto strediska kontrastuje nečakaná oáza pokoja zasadená v príjemnom prostredí lesíka a množstva zelene. Túto pohodovú atmosféru dotvára priestranný hotelový bazén. Výhodná poloha, kvalitné služby a výborná strava sú zárukou, že Park Hotel Continental si nájde množstvo spokojných klientov.

POLOHA » v južnej časti letoviska Slnečné pobrežie • cca 200 m od širokej piesočnatej pláže • slnečníky a ležadlá na pláži (za poplatok) • pravidelné autobusové spojenie s centrom aj s historickým mestečkom Nesebar

VYBAVENIE » vstupná hala s recepciou • zmenáreň • trezor na recepcii • reštaurácia • lobby bar • pool bar • veľký bazén s oddelenou časťou pre deti • detské ihrisko • masáže • kaderníctvo • lekár • stolný tenis • volejbal • biliard (za poplatok) • tenisové kurty • futbal • basketbal • strážené parkovisko

UBYTOVANIE » ponúkame 2 typy izieb: v 2*časti Continental jednoducho zariadené 2-lôžkové izby so starším nábytkom s možnosťou jednej prístelky • vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa so sprchou a WC) • balkón • v 3* časti zrekonštruované 2-lôžkové izby s možnosťou jednej prístelky • klimatizácia • vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa so sprchou a WC) • TV • telefón • chladnička, resp. minibar • balkón

STRAVOVANIE » formou all inclusive

ALL INCLUSIVE » raňajky, obedy a večere sú servírované formou chutných švédskych stolov v hotelovej reštaurácii s terasou • miestne alko a nealko nápoje podávané v hotelovej reštaurácii vo vyhradených hodinách • ľahšie občerstvenie počas dňa – pizza, sendviče, koláčiky, zmrzlina • jedenkrát za týždeň tematický bulharský večer • slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma

Webstránka: http://www.parkhotelcontinental.com

Oficiálna kategória: 2*

V tlačenom katalógu nájdete na strane 129.

moja dovolenka

koala newsletter
 
Prihláste sa k odberu koala noviniek a butete informovaní o našich akciách a zľavách.
koala online
CK Koala Tours, a.s. je zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava, oddiel Sa, vložka č.2835/B | IČO: 35822244 | Dunajská 8, 811 08 Bratislava
Orgán dozoru: Slovenská obchodná inšpekcia, Inšpektorát SOI pre Bratislavský kraj, Prievozská 32, P.O. Box 5, 820 07 Bratislava 27
© Koala Tours (2014), všetky práva vyhradené, grafický dizajn » redred.sk